Hradecký klub samozřejmě musel na nastalou kritickou situaci reagovat a proto angažoval borce, který by se měl stát klíčovým mužem týmu.

„Jsem rád, že jsme mohli přivést ikonu české ligy, dá se říci jednoho z nejlepších hráčů minulých sezon. Máme mnoho zraněných a také jsme potřebovali vnést do týmu novou energii. Věřím, že nám jeho výkony pomohou, abychom potěšili fanoušky, ale také získali potřebná vítězství. Jsem přesvědčen, že vše bude dobře šlapat. Byl bych rád, kdybychom se mohli na konci sezony radovat z nějakého úspěchu,“ uvedl sportovní manažer klubu Peter Sedmák.

„Chci poděkovat Královským sokolům, že mě přivedli. Moc se těším, až se dostanu s týmem na hřiště a přinesu do něj nějakou vůdčí roli, energii a více výher. Věřím, že momentální ligová přestávka přišla v ideální čas, abych mohl vytvořit s týmem potřebnou chemii,“ pronesl ke svému příchodu pod Bílou věž sám basketbalista.

Kdo je Lamb Autrey?

Třiatřicetiletý Američan působí v NBL od roku 2014, na českých palubovkách vystřídal pět klubů (Jindřichův Hradec, Pardubice, Děčín, Ústí nad Labem, Kolín). Z pozice rozehrávače či křídla vždy patřil mezi elitu nejvyšší soutěže. Ve 281 zápasech zapsal 4227 bodů, 1900 doskoků a 1197 asistencí. Pětkrát nastřílel v zápase přes třicet bodů (max. 35), pětkrát zaznamenal v basketu magický „triple double“ a v sedmačtyřiceti utkáních zvládl „double double“.