V obci Blatná na Strakonicku pokračoval v sobotu Kalas Cup, tedy Český pohár v silniční cyklistice. Jel se v pořadí již sedmý podnik letošního seriálu.

Závod se uskutečnil na okruhu s délkou patnáct kilometrů, na němž byla pouze dvě krátká stoupání. Jezdci tento okruh absolvovali celkem jedenáctkrát.

Předposlední díl Českého poháru skončil na jihočeských silnicích jasnou dominancí cyklistů královéhradeckého týmu Bauknecht Author, který měl čtyři své borce v elitní pětici.

Na startu bylo tentokrát pouze sedmdesát jezdců, mezi kterými chyběli závodníci pražské Dukly, přesto si Milan Kadlec s velkým náskokem udržel vedení v průběžné klasifikaci ČP a kráčí tak za obhajobou loňského celkového prvenství.

Závod se rozjel pozvolna. V druhém kole se od pelotonu odpoutala pětice Hunal, Zechmeister (oba Bauknecht Author), Turek (Favorit Brno), Okrouhlický (Sparta Praha) a Smola (Příbram). Ta si vytvořila tříminutový náskok.

V polovině závodu se za ní pustila devatenáctičlenná skupina, kde z hradeckého Bauknechtu chyběli pouze Dvorský a Kasperkiewicz. Vedoucí závodníky se poté podařilo dojet Bucháčkovi, Hoškovi (Bauknecht Author), Schlegelovi (Favorit Brno) a Červenkovi (Sparta Praha).

Poté, co v čele vznikla osmičlenná skupina, došlo ke zvýšení tempa a začalo se závodit. Tempo neakceptovala dvojice ze Sparty ani Smola z Příbrami, a tak byla na špici rázem jen pětice. Ačkoliv jezdci hradecké stáje měli ve vzniklé skupině dominanci, nechtěli nechat nic náhodě. Hunal, Bucháček a Hošek nastoupili a odjeli si pro celkový triumf.

O první tři místa si tak zazávodili již pouze mezi sebou, jelikož se v Blatné nenašel nikdo, kdo by zvládl s nimi držet krok až k cílové pásce.

První místo nakonec obsadil Martin Hunal, který tak potvrdil dobrou formu z Czech Cycling Tour. Druhý finišoval Tomáš Bucháček a třetí byl Josef Hošek. Do první pětky je navíc doplnil na pátém místě Tomáš Zechmeister, který byl zároveň klasifikován na druhé příčce v kategorii cyklistů do třiadvaceti let.

„Již na Hané a v Jeseníkách se mi jelo dobře, forma mi drží i dále. Tentokrát jsme však jeli perfektně především jako tým a výsledkem jsou kompletní stupně vítězů. To vždy potěší a povzbudí do dalších závodů," řekl v cíli vítězný Martin Hunal.

Posledním osmým závodem Českého poháru bude domácí podnik týmu Bauknecht Author a to Grand Prix Královéhradeckého kraje. Ta se jede v sobotu 16. srpna v Opočně a je zařazena do druhé kategorie UCI (Mezinárodní cykl. unie).

Na stupních vítězů zleva Tomáš Buchácek, Martin Hunal a Josef Hošek.Výsledky ČP v Blatné (165 km): 1. Martin Hunal (ČR) Bauknecht Author 3:59:01, 2. Tomáš Bucháček (ČR) Bauknecht Author +0:00, 3. Josef Hošek (ČR) Bauknecht Author +0:00, 4. Michal Schlegel (ČR) Favorit Brno +0:46, 5. Tomáš Zechmeister (ČR) +0:52, … 10. Jan Kadúch (ČR) +6:07, 13. Jiří Polnický (ČR) +6:07, 19. Pawel Cieslik (Pol.) +6:07, 23. Jan Svorada (ČR) +18:23, 34. Tomáš Kalojíros (ČR) +18:23, 43. Przemyslaw Kasperkiewicz (Pol.) +18:31, David Dvorský (ČR) DNF všichni Bauknecht Author.

V tomto týdnu čeká hradecké cyklisty etapový závod druhé kategorie UCI v Polsku Dookola Mazowska.