První duel muselo rozhodnout až prodloužení. Druhý zápas již byl jednoznačnou záležitostí svěřenců trenéra Jaroslava Pavlíka, kteří svého soupeře rozdrtili 7:1. Série bude pokračovat o víkendu na půdě Mostu.

Čtvrtfinále extraligy:
1. zápas: HBC Hradec Králové 1988 – HBC Pento Most 4:3 v prodloužení (1:1, 2:1, 0:1 – 1:0). Branky a nahrávky: 1. Petr Novák, 29. Svoboda (Lux), 30. Bacovský (Novák), 55. Novák (Tesař) – 6. Švancar (Zahradník), 25. Koudelka (Kypet), 45. Procházka (Kypet, Švancar).

2. zápas: HBC Hradec Králové 1988 – HBC Pento Most 7:1 (3:0, 2:0, 2:1). Branky a nahrávky: 3. Lux (Myslivec), 3. Novák (Tesař), 8. Petr (Lux, Fišer), 18. Bacovský (Tesař), 20. Bacovský (Novák), 36. Chmel (Hrubý), 41. Hrubý (Bacovský) – 44. Koudelka (Švancar, Kypet). Stav série: 2:0.

„V obou utkáních jsme vyhráli naprosto zaslouženě. Byli jsme důraznější, rychlejší a disciplinovanější. To zápasy rozhodlo. Věřím, že se na příští duel dobře připravíme,“ stručně zhodnotil domácí dvojutkání Jaroslav Pavlík, trenér hokejbalistů HBC Hradec Králové 1988.

Třetí utkání se hraje v sobotu na půdě Mostu (15.00), případné čtvrté utkání by se hrálo na stejném místě v neděli od 16 hodin.