Hráči hradecké Slavie zajížděli do Mnichovic v roli favorita. I když po hodině hry vedli 2:0, nakonec přišli o všechny body až v poslední minutě.

EXTRALIGA MUŽŮ

Mnichovice - Slavia HK 2:2 (0:1). Branky HK: Suchý, Machút. Hradec: Keprta Blažíček, Vrána, Machút, Smejkal Rak, Zdeněk, Krýsl, Suchý Toms, Melzer. Střídali: Buchwald, Koutník.

Ladislav Smetana, trenér Slavie Hradec: „Do zápasu jsme šli s tím, že chceme hrát aktivně a že budeme napadat soupeřovu rozehrávku už na jeho polovině. Náš presink slavil v první půli úspěch. Již ve 4. minutě jsme se ujali vedení zásluhou Suchého. Do přestávky měl ještě tři gólové šance Toms, které bohužel neproměnil. Po přestávce se obraz hry moc nezměnil a až do 60. minuty se hrálo podle našich not. V 53. minutě zvýšil Machút na 2:0 pro nás a o sedm minut později zahrával Suchý penaltu, kterou však nedal. Navíc jsme ještě spoustu rychlých protiútoků nedotáhli do gólového konce. Musím přiznat, že neproměněná penalta s námi pořádně zamávala, z našich hokejek se vytratila pohoda a lehkost. Domácí v 65. minutě z trestného rohu snížili a v poslední minutě šťastně vyrovnali. Každopádně jsme dva body zbytečně ztratili, což je obrovská škoda. Nyní se ale již musíme soustředit na další důležitý zápas, který absolvujeme v sobotu, kdy od 11 hodin hostíme na Všesportovním stadionu President Praha. Další zaváhání by nám rozhodně nehrálo do karet. Věřím, že nás fanoušci při domácí premiéře přijdou povzbudit v hojném počtu."

(js)