Jan Sychra získal v individuálním závodě bronz, společně s hradeckým parťákem Leošem Hlaváčkem a brněnským střelcem Alešem Hutařem vybojovali zlato v týmovém závodě, když střbrné Nory porazili pouze o jednu ránu.

Konec dobrý, všechno dobré. To stoprocentně platilo v případě Jana Sychry. Na střelnici v Osijeku se čtyřicetiletý borec v první položce trápil, minul dva terče a úvodní den končil až v závěru první desítky.

Druhý den to však byl starý dobrý Sychra z letošního Mnichova, kde nastřílel maximální počet terčů. Čistými nástřely ve 4. a 5. položce se hradecký střelec probojoval do finále, kde také mířil neomylně. V rozstřelu o druhé místo s Italem Falcem však prohrál. Sychra tak získal svůj pátý individuální kov z mistrovství Evropy, v závodě družstev dokonce šestý.

Rozporuplné pocity prožíval po závodě druhý hradecký skeetař Leoš Hlaváček. Ten po třech položkách vedl, ale druhý den si minul čtyři holuby a klesl na sedmou příčku. Vítězem se stal Nor Tore Brovold, jenž v celém závodě ani jednou neminul a vyrovnal tak světový rekord!