Z hradeckého klubu Avalanche vyrazilo reprezentovat hned pět choreografií. Hlavním cílem bylo obhájit v silné konkurenci zlatou medaili z loňského roku v dospělých malých skupinách, což se jim povedlo.

„Na dvoudenní ME vyrazilo pět našich nejlepších choreografií, všechny měly úspěch a dokázaly se probojovat až do finálového kola. Největším úspěchem je zlato z malé skupiny dospělých nad 31 let, které se podařilo obhájit loňský úspěch," říká Markéta Fixová, vedoucí klubu a trenérka „zlaté" skupiny.

V hlavním městě se objevili i reprezentanti Slovinska, Německa, Švédska, Polska, Ukrajiny, Ruska či Švýcarska.

Svůj nejúspěšnější den si vychutnali stepaři z dospělé skupiny 2, která je nad 31 let. „Přestože naši stepaři mnohonásobně svým věkovým průměrem převyšují ostatní soutěžící v této kategorii, svým zapálením a výkonem dokázali obhájit první místo z roku 2015 a jsou tak Mistry Evropy ve stepu i pro rok 2016," doplňuje Fixová.

Nyní stepaře z Avalanche čeká závěr stepařského roku a to už v pondělí 20. června, kdy pořádají od 18 hodin v hradeckém Adalbertinu závěrečnou besídku. Diváci se mohou těšit na úspěšné choreografie ze soutěží, ale i choreografie všech dalších skupin od minidětí (4 – 6 let) až po dospělé. „Na besídce bude možné se zapsat do kurzů pro začátečníky na další stepařský rok, které začínají v září," uzavírá Fixová.

Umístění TDC Avalanche na ME: 1. místo – malá skupina HVK 2, 4. místo – Karel Bartoš (sólo muži), 4. místo – malá skupina junioři, 5. místo – trio junioři (mistři ČR), 6. místo – Aneta Trnková – sólo junioři.   (kno)