V úvodním dějství v Olomouci chyběli hned tří klíčoví hráči, a tak hradecká Slavia vysoko prohrála (11:23 a 7:18). Hanákům tak stačilo v odvetě  jednou vyhrát a měli by umístění na 5. místě v kapse, neboť vedení 3:0 na zápasy je rozhodující a dále se už nehraje. Nepočítali však s tím, že Hradečtí se nevzdají bez  boje!

Pro Slavii Hradec bylo klíčové neprohrát třetí zápas a  uchovat si naději na čtvrté utkání. Naštěstí už mohli nastoupit v kompletní sestavě, a tak se v prvním dopoledním utkání odehrálo nevídané drama, kdy domácí nepustili Hanáky ani na chvíli do vedení a ubojovali remízu 10:10. Na řadě byly penalty, které měly rozhodnout, kdo v klíčovém duelu zvítězí. Okolo padesátky diváků ale nenechali domácí pólisté na pochybách a urvali vítězství 3:2! To byl základ k večernímu duelu, který v poklidu vyhráli 12:6, čímž se vyrovnal stav zápasů na 2:2.

Rozhodnout tedy měl penaltový rozstřel, který opět dopadl 3:2 pro domácí. Hrdinou dne se stal brankář Slavie Hradec Danil Tomeš, který plně nahradil svého vynikajícího předchůdce „Díru“ Darvaše především v průběhu obou duelů a posléze i v penaltových rozstřelech. A tak si hradečtí pólisté vylepšili loňské umístění o jednu pozici a obsadili v 1. lize konečné 5. místo.

Konečné pořadí 1. ligy mužů: 1. STEPP Praha, 2. KVP Přerov, 3. Kometa Brno, 4. Slavia Praha, 5. Slavia Hradec Králové, 6. UP Olomouc, 7. Aston Johnson Fezko Strakonice, 8. KVS Plzeň.   (bor, ld)