Splněný sen. Je i mistryní světa
Snowboardcrossařka Eva Samková suverénně ovládla světový šampionát v americkém Park City. Svoji úctyhodnou sbírku medailí rozšířila o jediné zlato, které jí ještě chybělo. Na druhém místě skončila Britka Charlotte Bankesová a bronzová Italka Michela Moioliová. Rodačka z Vrchlabí se tímto počinem definitivně zařadila mezi české sportovní legendy.

Kdo v pátek sledoval kompletní program jejích závodů, musel být nadšen. Sympatická rodačka z Vrchlabí dominovala v kvalifikaci a pak suverénně ovládla všechny vyřazovací závody. A čím ještě zaujala? Zlatým knírkem. Právě ten jí pomohl na vrchol.

Poražený týdne v kraji: Královští sokoli znovu ztratili vedení

To je už k vzteku. Hradečtí basketbalisté znovu zaplatili nováčkovskou daň v nejvyšší soutěži. Královští Sokoli v posledním utkání základní části padli v Brně 77:89, přestože o přestávce drželi nadějné desetibodové vedení (42:32). Smutné je, že to nebylo zdaleka poprvé, co ztratili dobře rozehraný zápas. Častokrát se stával podobný scénář. Buďto Sokoli přišli ve druhé půli o vedení, nebo se až do závěrečné části drželi soupeři na dostřel a pak zkolabovali. Je to stále stejná písnička, proto mají na svém kontě jen tři výhry.

Basketbal - Ilustrační foto
Nadějné vedení neudrželi

Glosa Pavla Krále: Evě schází už ,,jen“ Stanley Cup…
Zapsala se do dějin. Je jednou z vyvolených. Bezpochyby. Eva Samková se směle může řadit k Jágrovi, Forsbergovi či Crosbymu. V čem že se rýmuje spojení šikovné snowboardcrossařky a slavných hokejistů? Jednoduchá odpověď. Ve svém „oboru“ dosáhla po galapředstavení v Park City prakticky všeho. Je olympijskou vítězkou, mistryní světa, vyhrála i celkové hodnocení Světového poháru. Zařazení do tzv. Tripl Gold Cupu by jí slušelo. Dívka z Vrchlabí zkrátka baví svět. Nejen svým sportovním uměním či knírkem v obličeji. Je stále vstřícná, upřímná, otevřená. S ničím se moc nepáře, odpoví na každou otázku.

V tomto ohledu by jí leckteré sportovní hvězdy mohly (a měly) závidět. Vyměnit prkno za brusle, možná by se děly věci. Řečeno s nadsázkou: Evě schází už ,,jen“ legendární Stanley Cup.

Eva Samková slaví zlato z mistrovství světa.
Zlatá sbírka zkompletována. Samková slaví triumf na mistrovství světa