Ten byl v pořadí již šestou zastávkou celoročního seriálu Unilever Cyklomaratontour 2011.

Letošní ročník této velké sportovní akce navštívilo ve městě pod Bílou věží přes osm stovek závodníků. Start i cíl byl u Všesportovního stadionu. Pro jezdce byly připraveny dvě tratě – na 60 a na 30 kilometrů. Obě vedly po lesních cestách v okolí krajské metropole. Závodilo se celkem ve třiceti kategoriích.

V hlavním závodě na šedesát kilometrů triumfoval královéhradecký Jan Hruška. Úřadující český šampion v půlmaratonu zvládl trať na domácí půdě za jednu hodinu, třicet osm minut a padesát dvě sekundy. Druhý Petr Dlask, známý cyklokrosař, na něho ztratil dvanáct vteřin. Třetí Martin Horák, rovněž královéhradecký biker, ztratil již více než pět minut.

VÝSLEDKY:

Závod na 60 kilometrů:
1. Jan Hruška (Nissan Dolák) 1:38:52, 2. Petr Dlask (Rubena Birell Specialized) 1:39:04, 3. Martin Horák (RockMachine-Cyklomax) 1:44:35, 4. Roman Šťastný (RockMachine-Cyklomax) 1:44:38, 5. Tomáš Stuna (Haibike.cz) 1:44:38, 6. Lukáš Bukovský (Body Color-Amix) 1:44:39, 7. Petr Pilnáček (HSK-cycling team) 1:44:41.

Závod na 30 kilometrů: 1. Tomáš Kalojíros (ČS specialized junior) 58:16, 2. Michael Kubín (JC AŠ) 58:19, 3. Jiří Nádvorník (HSK cycling team) 58:21, 4. Luboš Toman (www.carlakupkolo.cz) 58:24, 5. Martin Chutný (HSK cycling team) 58:25, 6. Jindřich Novák (Bike a Ski Bakov nad Jizerou) 58:26, 7. Lukáš Toman (www.carlakupkolo.cz) 58:26.