Cyklisté královéhradecké formace Whirlpool Author nezahálí ani v období prázdnin a letních dovolených. V posledních týdnech absolvovali další porci domácích i zahraničních závodů. Nutno doplnit, že v nich byli nadmíru úspěšní.

Cenný vavřín si připsal Vojtěch Hačecký, jenž ovládl jednorázový závod v Polsku. Přestože první únik se jeho skupině nevydařil, rozhodl se spolu s dalšími jezdci ke druhému a ten už slavil úspěch.

„Závěr závodu se jel poměrně v poklidu, jelikož jsme věděli, že máme dostatečný náskok před hlavním polem. Otázkou tak byl pouze závěrečný spurt, na který jsem si věřil. Ostatní cyklisté se ani moc nesnažili reagovat," podotkl šťastný vítěz, jehož v elitní desítce doplnil pátým místem velezkušený spurtér Alois Kaňkovský.

Další várku skvělých výsledků zaznamenali královéhradečtí jezdci na mistrovství České republiky v Kyjově a Hodoníně.

Mladík Michael Kukrle nejprve skončil stříbrný v časovce kategorie U23. „Za druhé místo jsem rád, protože nejsem čistokrevný časovkář. O to víc to těší. Vítězství by bylo samozřejmě příjemnější, ale k němu bylo hodně daleko," zhodnotil své snažení.

Aby toho nebylo málo, tak Kukrle v závodě s hromadným startem kategorie U23 přidal do své sbírky bronz. „Třetí místo je samozřejmě příjemné, ale úplně spokojený nejsem. Nejelo se mi úplně podle mých představ a ještě jsem cítil únavu z předešlé časovky," popsal své pocity dvojnásobný medailista z letošního MČR.

Největší úspěch na silnicích v okolí Hodonína a Kyjova však zaznamenal Martin Hunal. V závodě s hromadným startem kategorie Elite získal bronzovou medaili, když ho porazily pouze hvězdy profesionálního pelotonu Roman Kreuziger a Zdeněk Štybar.

„Byl to skvělý závod s tím nejlepším obsazením, které lze poskládat. Ač jsem se před závodem necítil úplně ideálně, tak jsem byl schopný jet v kopci s mistry světa. Měl jsem obavu z posledního stoupání, aby se nezačalo totálně závodit, ale udržel jsem se a potom už jsem cítil velkou naději na pódium," řekl Hunal.

Tradičně úspěšný byl pro cyklisty Whirlpool Author také další podnik Českého poháru. Z prvenství v šestém díle, který se jel v Blatné, se radoval Michael Kukrle a hned za ním finišoval jeho klubový parťák Alois Kaňkovský. Kukrle se tímto triumfem zároveň probojoval do čela průběžné klasifikace letošního pohárového seriálu.

Nejlepší výsledky jezdců Whirlpool Author

Oberösterreichrundfahrt v Rakousku – 1. etapa: 20. Bartosz Warchol; 2. etapa: 26. Martin Hunal; 3. etapa: 19. Martin Hunal; 4. etapa: 18. Bartosz Warchol; celkově: 17. Bartosz Warchol, 22. Martin Hunal.

GP Memoriál J. Grundmanna I Wizowskiego v Polsku: 1. Vojtěch Hačecký, 5. Alois Kaňkovský.

Korona Kocich Gór I Dolina Baryczy Zmigrod-Milic v Polsku: 12. Alois Kaňkovský, 15. Vojtěch Hačecký.

Mistrovství České republiky v Kyjově a Hodoníně – časovka U23: 2. Michael Kukrle, 6. Jan Kovář; časovka kategorie Elite: 6. Tomáš Bucháček, 8. Vojtěch Hačecký, 10. Alois Kaňkovský; závod s hromadným startem U23: 3. Michael Kukrle, 4. Jiří Šorm, 5. Jan Kovář, 6. Pavel Camrda; závod s hromadným startem kategorie Elite: 3. Martin Hunal, 7. Tomáš Bucháček.

Course Cycliste de Solidarnosc et des Champions Olympiques v Polsku – 1. etapa: 4. Alois Kaňkovský, 8. Vojtěch Hačecký; 2. etapa: 5. Alois Kaňkovský; 3. etapa: 3. Alois Kaňkovský (po anulování 9.); 4. etapa: 7. Alois Kaňkovský; 5. etapa: 13. Bartosz Warchol; celkově: 10. Bartosz Warchol.

13. ročník Memoriálu Christiana Battaglii v Blatné (šestý závod Českého poháru): 1. Michael Kukrle, 2. Alois Kaňkovský.