Po sestupu do I. B třídy stál před fotbalisty FK Chlumec nad Cidlinou jednoznačný úkol – okamžitý návrat do I. A třídy. Ve čtrnácti podzimních zápasech mužstvo vybojovalo sedmatřicet bodů, a kdyby se po této sezoně návrat nepovedl, byl by to totální kolaps. Zkušený kouč PETR HYPIUS (na sním

může být s podzimním účinkováním svých svěřenců maximálně spokojen, při jarních odvetách už ale na chlumecké lavičce nebude.


Podzimem jste doslova proletěli. Čekal jste před sezonou, že to bude tak snadné?
I když máme až nečekaně velký náskok, snadné to v žádném případě nebylo. Hned v úvodním kole jsme prohráli 0:1 v Kopidlně. Poté jsme prohrávali doma s béčkem Trutnova, ale naštěstí jsme tento zápas dotáhli do vítězného konce. To byl podle mého názoru klíčový okamžik celého podzimu. Hráči se přesvědčili, že pokud chtějí uspět, musí nechat na hřišti v každém zápase všechno.

Je rozdíl mezi I. A třídou a I. B třídou opravdu tak markantní?
Mezi oběma soutěžemi je opravdu velký rozdíl. V I. A třídě je k vidění přece jen větší fotbalovost a nasazení. Mužstva navíc mají i vyrovnanější hráčské kádry.

Myslíte, že vás nastartovala porážka v Kopidlně hned v úvodním kole?
To si nemyslím. V Kopidlně jsme sehráli dost nešťastné utkání, z výrazné herní převahy jsme nedokázali proměnit ani ty nejvyloženější šance. Řekl bych, že nás nastartovala až výhra s béčkem Trutnova. Do konce podzimu jsme pak už ani jednou neprohráli.

Když se mužstvu začalo dařit, jak těžké bylo hráče motivovat, aby neusnuli na vavřínech?
(zamyslí se) Všichni hráči věděli, že prvořadým úkolem je okamžitý návrat do A třídy. I když se nám v závěru podzimu herně příliš nedařilo, celé mužstvo dokázalo zvýšenou bojovností a vůlí vždy urvat tři body. Bylo zřejmé, že kluci mají velkou chuť postoupit, což bylo nesmírně důležité.

V létě jste do svých řad získali exligového Ladislava Doseděla. Jeho zkušenosti se určitě hodily, že?
Láďa Doseděl k nám přišel po třetím podzimním kole. Přiznávám, že to byl skvělý tah. Jeho zkušenosti a přehled jsou k nezaplacení. Svými výkony dokázal strhnout ostatní spoluhráče a když bylo nejhůř, sám některé zápasy rozhodl.

Kdo další patřil k oporám?
Nechtěl bych vyloženě někoho vyzdvihovat. Někomu se dařilo víc, jinému zase méně. Mančaft byl poměrně vyrovnaný a důležité pro mne bylo, že táhl za jeden provaz. Jsem rád, že hráčský kádr byl poměrně široký, takže bylo z čeho vybírat.

Jak bude vypadat zimní příprava?
To je spíše otázka pro vedení chlumeckého klubu a nového trenéra.

Vy u toho nebudete?
Nebudu. Od ledna povedu fotbalisty Kunčic za záchranou v krajském přeboru.

Vaše slovo na závěr?
Chtěl bych poděkovat předsedovi oddílu Martinu Firbacherovi a vedoucímu mužstva Ladislavu Hegerovi za velmi dobrou spolupráci. Celému mančaftu pak přeji, aby se mu splnil vytoužený cíl a tím je návrat do I. A třídy.
JAN SKALIČKA