Mužstva byla rozdělena do dvou skupin po čtyřech, v nichž se hrálo jednou dvanáct minut. V úvodním utkání Hradečtí porazili Žalhostice, následně podlehli extraligovému domácímu Rakovníku, ale ve třetím duelu zdolali Kladno.

Výsledky ve skupině: Hradec Králové – Žalhostice 4:1. Branky a asistence Hradce: Fiedler (Půlpán), Půlpán (Fiedler), Šafránek (Čáp), Filip ( Fiedler). Hradec Králové – Rakovník 1:2. Branka a asistence Hradce: Karlík (Čáp). Hradec Králové – XX-Men Kladno 2:1. Branky a asistence Hradce: Popler (Karlík), Svoboda (Fiedler).

Poslední výhra posunula Východočechy do semifinále hraného na dvakrát 10 minut proti rakovnickému béčku, které přesvědčivě porazili.

Semifinále: Hradec Králové – Rakovník B 4:0. Branky a asistence Hradce: Čáp (Karlík), Filip (Fiedler), Fiedler (Svoboda), Šafránek (Popler).

Ve finále se podle očekávání utkala dvě nejlepší mužstva turnaje – IHC Rakovník a ILHK VCES Hradec Králové. Po vyrovnané první půli hradečtí in-line hokejisté přidali na důrazu, zpřesnili rozehrávku a následně se jim dařilo i střelecky. Čtvrtou trefu zaznamenal Hradec do prázdné branky, když soupeř odvolal gólmana.

Finále: Hradec Králové – Rakovník 4:1 (1:1). Branky a asistence Hradce: Šafránek 2 (Karlík 2), Fiedler (Svoboda), Karlík.

Hráčům ILHK patří poděkování za bojovnost a předvedenou hru. V neposlední řadě je nutné vyzdvihnout výkon brankáře Vicha, jenž svými zákroky přiváděl útočníky soupeřů k zoufalství, a tím položil základní kámen k triumfu Východočechů v turnaji, ve kterém získali osm bodů při skóre 15:5.

Sestava ILHK VCES Hradec Králové: Vich – Fiedler, Svoboda, Půlpán, Filip – Karlík, Popler, Šafránek, Čáp.

Konečné pořadí: 1. ILHK VCES Hradec Králové, 2. IHC Rakovník, 3. IHC Tuněchody, 4. IHC Rakovník B, 5. XX-Men Kladno, 6. ProSport Litoměřice, 7. Žalhostice, 8. Apex Praha. (jz)