Skóre odvety se vyvíjelo jako na houpačce. Pardubice vedly 4:1, Zlín otočil až na 6:4 ve svůj prospěch, Pardubice vyrovnaly na 6:6.

„Podobné zvraty jsou v inline hokeji běžné. Jedná se o hru nahoru, dolů v rychlém tempu. Nedá se zabrzdit jako při ledním hokeji, takže když se ztratí puk, těžko se soupeř chytá. Navíc se hraje pouze ve čtyřech, takže na ploše je více prostoru,“ vysvětluje opora IHC Střída Sport Pardubice Aleš Hemský.

Jak již bylo naznačeno, Pardubice silou vůle dotáhly dvougólovou ztrátu a remíza jim zaručovala zlato. Jenže přišel gól v poslední minutě finálové odvety a v následném prodloužení jeho kopie.

„Škoda, že nám titul proklouzl mezi prsty, když už jsme ho měli na dosah. Bohužel jsme faulovali a soupeř využil přesilovku. Prodloužení už je loterie,“ připomněl hokejový útočník Edmontonu Oilers.

Stejně jako při ledním hokeji si obleká brankářskou výstroj Dušan Salfický. Právě na gólmanovi je v prodloužení rozhodujícího „minizápasu“ vyvíjen největší psychický tlak. Díky pravidlu o náhle smrti, nebo jinak zlátém gólu, totiž nesmí udělat jedinou chybu.

„Tak, určitě to není jednoduché, ale já si žádné nervy nepřipouštěl. Z výkonu v odvetném zápasu jsem neměl dobrý pocit, moc jsem toho totiž nepochytal. Tak jsem to chtěl klukům vrátit v prodloužení. Bohužel se to nepodařilo,“ zalitoval Dušan Salfický.