NOVÝ TRENÉR. Fotbalisty FC Hradec Králové převzal před právě probíhající sezonou Zdenko Frťala a s týmem se mu zatím daří velmi dobře. „Votroci“ jsou totiž po podzimní části FNL na třetím místě, když v šestnácti zápasech získali třicet bodů.

Z ASISTENTA HLAVNÍ KOUČ. Tomáš Martinec před sezonou povýšil a nyní vede hokejisty Mountfieldu HK v extraligové sezoně 2018/2019. Hradecký tým zatím v nejvyšší soutěži válí, po jednatřiceti zápasech je třetí, když nasbíral 55 bodů.

NÁVRAT DO EXTRALIGY PO 25 LETECH. Dlouhé roky hradečtí basketbalisté čekali, až si zase budou moci zahrát v nejvyšší domácí soutěži. Až v závěru poslední sezony se Královští sokoli dočkali, kdyžna suverénní triumf v I. lize navázali úspěšnou baráží, v níž přemohli Jindřichův Hradec.

„BRAMBOROVÁ“ MEDAILE. Basketbalistky Sokola Nilfisk Hradec Králové skončily v ŽBL na čtvrtém místě a vysněné medaile se tentokrát nedočkaly. Chuť si spravily druhou příčkou v Českém poháru, i když i zde panovalo částečné zklamání.

NA DVOU VRCHOLNÝCH AKCÍCH. Atlet Michal Desenský z oddílu TJ Sokol Hradec Králové letos startoval na halovém MSv Birminghamu a také na venkovním ME v Berlíně.

PŘEŠEL O KATEGORII VÝŠ. Královéhradecký judista Pavel Petřikov se už nepere v superlehké hmotnostní třídě do 60 kilogramů, ale závodí v konkurenci do 66 kilogramů. Na první větší akci v nové váze, kterou bylo MS v Baku, skončil devátý.

MARATON A PŮLMARATON. Tradičních běžeckých závodů v Hradci Králové se zúčastnilo téměř dva a půl tisíce vytrvalců. Vedle dvou hlavních distancí se uskutečnily také charitativní nesoutěžní Běh proti rakovině na pět kilometrů a řada dětských závodů.

Ilustrační fotografie.
Sokoli slavili druhou výhru, v závěru roku skolili Kolín