V první ostré zkoušce obstál na výbornou. Skeetař Dukly Hradec Králové JAN SYCHRA (nar. 21. března 1969) potvrdil v závodě Světového poháru v anglickém Dorchesteru příslušnost k absolutní elitě. Šestá příčka toho budiž důkazem.


Jste spokojen s finálovou účastí?
Šesté místo beru stejně jako nástřel v základní části. Finále mi úplně podle představ nevyšlo, ale tak to ve střelbě někdy chodí.

V Dorchesteru se sešla kompletní světová špička. Není třeba míti výčitky…
Výčitky nemám. Je ale fakt, že jsem to měl parádně rozjeté. Dokonce jsem od začátku věděl, jak na tom všichni jsme. Na velkém plátně promítali přes projektor průběžné pořadí. Člověk se těžko ubránil, aby se tím směrem nepodíval.

Neznervózňovala vás tato skutečnost? Je známo, že vás pořadí zajímá vždycky až po posledním výstřelu…
Jindy to normálně nesleduju. Tam to bylo ale přímo na očích. Řekl jsem si, proč se nepodívat. Čekal jsem, jestli to se mnou něco udělá. Ale nervozitu jsem nepociťoval. Ono to snad ani nejde. V takové konkurenci si můžete dovolit nejvýše dvě tři chyby. Jinak je s účastí ve finále amen.

Čím si vysvětlujete zbabranou finálovou položku, v níž jste minul hned pětkrát?
Škoda to samozřejmě byla. Překvapivě jsem si to nějak moc nebral. Oni totiž často chybovali i ostatní. Ke všemu jsme stříleli na strašně tvrdé terče. Jakmile z toho nebyl plný zásah, tak se vůbec nerozbil.

Vám prý dva zásahy upřeli?
Kluci, co to sledovali, říkali, že z terčů nějaké částečky padaly a byly to tudíž zásahy. Já sám jsem to neviděl. Jinak bych se samozřejmě hádal a protestoval. Měl jsem to trefit pořádně.

Má střelec při protestu velkou šanci na opravnou ránu?
Je to tak padesát na padesát. Záleží na rozhodčím, jestli si je absolutně jistý nebo ne. Podle toho se rozhodne. Neměl jsem zkrátka potřebné štěstí. Neberu si to. Horší by bylo, kdyby mi finále nevyšlo třeba na mistrovství Evropy.

Jste se současnou formou spokojen?
Nestěžuju si. Příprava nebyla kvůli rozmarům počasí ideální, ale i tak to zatím střílí podle představ. Jen aby to vydrželo i na vrcholy sezony.

Vašim kolegům se v Dorchesteru příliš nevedlo (Leoš Hlaváček skončil 26., Aleš Hutař 35. – pozn. red.). Není to zlé znamení ohledně medailo
vých vyhlídek pro soutěž družstev na blížícím se ME?
Není. Do šampionátu zbývá ještě šest týdnů. To je dlouhá doba. V Anglii to byl teprve první test.

Kvalifikační místa pro olympijské hry se budou rozdělovat až v srpnu při mistrovství světa v Mnichově. Získá ho Česká republika už letos?
Bylo by to samozřejmě fajn. Když ho máte, ušetříte si spoustu stresu. Uvidíme. Teď je před námi Světový pohár v Lonatu a mistrovství Evropy. Na nic jiného momentálně nemyslím.