Světová dvojka Jannik Sinner vedl nad Stefanosem Tsitsipasem ve třetím rozhodujícím setu 3:1 a při soupeřově podání měl brejkbol. Řek musel jít přes druhý servis, který očividně poslal do autu, jenže čárový sudí i umpirová rozhodčí Aurélie Tourteová zůstali zticha.

Ital následně výměnu i gem prohrál a ztratil celý zápas. Bylo to brutální pochybení, Sinner se s ním těžko vyrovnával, na druhou stranu se zachoval jako pravý šampion.

„Bohužel se stalo, každý děláme chyby. Musím to přijmout, i když to není jednoduché. Nebudu hrát finále, ale budu doma,“ popisoval bezprostřední pocity.

Animace pro televizní diváky potvrdila, že se jednalo o výrazný aut.Animace pro televizní diváky potvrdila, že se jednalo o výrazný aut.Zdroj: České srdce=Tenisové srdce/fb.com

Frustrace z něj přitom byla cítit, aby také ne. Po inkriminovaném momentu nedokázal na svůj předchozí výkon navázat, navíc ho limitovalo i lehké zranění, čehož Tsitsipas využil a po setech 6:4, 3:6, 6:4 postoupil do svého třetího finále v Monte Carlu.

„Ano, rozhodčí udělal chybu, ale já nejsem na kurtu od toho, abych ho opravoval. To určitě není moje práce. Myslím si však, že rozhodčí byl v pozici, ve které to měl vidět,“ doplnil Ital.

Hned po skončení duelu se velká chyba začala rozebírat na sociálních sítích. „Senzační krádež, nevadí Janniku, odpočiň si a do Říma se vrátíš silnější než předtím,“ vyťukal jeden z příznivců Sinnera.

Antuka je posledním povrchem, kde se na velkých podnicích nehlásí auty elektronicky nebo není používáno jestřábí oko. Nasnadě je otázka, jestli by se něco podobného nemělo zavést právě i na turnajích s „oranžovou hlínou“.

Nedělní finále, které startuje v 15 hodin, má překvapivé složení. Neobjeví se v něm kromě Sinnera ani srbská hvězda Novak Djokovič. Ten včera nestačil na Nora Caspera Ruuda, jenž si to o titul rozdá právě s Tsitsipasem.

KREJČÍKOVÁ BY MOHLA VYPRÁVĚT

Čeští tenisoví fandové si možná vzpomenou, že něco podobného se přihodilo i Barboře Krejčíkové v roce 2021 na French Open. V semifinálovém mači proti Marii Sakkariové za stavu 8:7 a 40:30 pro Krejčíkovou v rozhodujícím třetím setu, poslala řecká hráčka míč do zámezí, ale rozhodčí ho označil jako dobrý.

Zdroj: Youtube

Rodačka z Brna naštěstí zachovala klidnou hlavu. Duel vyhrála 9:7 a následně si dokráčela pro svůj největší životní úspěch, když v Paříži zvedla nad hlavu trofej pro vítězku grandslamu.