Dvě výhry, jedna prohra. Takovou bilanci mají hradecké basketbalistky po třech kolech Bonver ŽBL. „Myslím, že jsme zatím naši plnou sílu neukázaly," říká Kateřina Křížová, zkušená pivotka „lvic".

Katko, jak hodnotíte úvod sezony? Dvakrát jste vyhrály (Slovanka MB a Žabiny Brno) a jednou prohrály s USK Praha.
Myslím, že úvod byl trochu rozpačitý, ani ne tak výsledky jako spíše předváděnou hrou. Všechny jsme cítily, že umíme hrát lépe. Musí se však brát v potaz, že tým se opět dost pozměnil a to vždy vyžaduje určitý čas k sehrání. Pevně věřím, že naše výkony půjdou nahoru a postupem času se projeví naše herní i týmová síla.

V posledním utkání na palubovce brněnských Žabin jste nenastoupila, co bylo důvodem?
Bohužel jsem dostala chřipku a nemohla jsem holkám pomoci, velmi mne to mrzelo.

Přesto tým uspěl v poměru 59:57. Je vítězství o to cennější, že „lvice" prakticky celý zápas jen dotahovaly?
Sice jsem bohužel onemocněla, ale celý zápas jsem sledovala na tvcomu. Holky si zaslouží jednoznačně pozitivní reakci a pochvalu, jelikož i za nepříznivého stavu to nevzdaly a vybojovaly výhru, která je velmi cenná.

V letošním ročníku Bonver ŽBL obhajujete stříbro. Určitě byste znovu chtěly usilovat o medaile, avšak stejné ambice má i několik dalších týmů. Myslíte, že vás čeká daleko těžší sezona?
My jsme tým, který se snaží soustředit zápas od zápasu a jdeme od soupeře k soupeři. Nemyslíme na obhajobu, ale na to, abychom předváděly kvalitní výkony a dělaly tak radost našim skvělým fanouškům. Spekulace o obhajobě nejsou podle mého názoru na místě. Sezona teprve začala, i když to neznamená, že nechceme vítězit, ba právě naopak.

Kádr „lvic" doznal během léta několik změn, jakou sílu má podle vás nyní?
Tým se zatím stále sehrává. Myslím, že jsme zatím naši plnou sílu neukázaly. Chce to ještě čas a trpělivost. Na zlepšení usilovně pracujeme při trénincích. Doufám, že mohu mluvit za celý tým.

V sobotu odpoledne vás čeká domácí duel s papírově slabším celkem SBŠ Ostrava, v němž byste si měly připsat další vítězný zářez. Bude proto hlavním úkolem nic nepodcenit a odehrát utkání na sto procent?
Nemáme ve zvyku podceňovat žádného soupeře a určitě to tak nebude ani proti Ostravě. Musíme k zápasu přistoupit zodpovědně a sebevědomě a kvalitním výkonem si dojít pro dva body. Doufám, že nás v tom přijdou podpořit naši fanoušci a společně to zvládneme.