Účastníci první ligy házenkářů za sebou mají vstup do jarní části aktuálního soutěžního ročníku. Východočeské trio dostalo hned na úvod výhodu domácího prostředí a minimálně od dvou mužstev se čekaly dvoubodové zisky.

Zatímco však jičínská rezerva bitvu s posledním týmem tabulky Hustopečemi hravě zvládla, Dvoráci své postavení v duelu s Vršovicemi nevylepšili. Ba naopak, inkasovala těžký direkt a zůstávají přikováni na desátém místě.

STŘELEC. Jiří Dolejší (s míčem) nasázel do sítě Lovosic devět branek a byl hlavní postavou zápasu.
Kluci za výhrou šli, těšilo jičínského kouče Mašáta

Padli také hráči Náchoda, kteří sice bitvu s Bystřicí pod Hostýnem skvěle rozehráli, v závěru duelu ale trestuhodně ztratili.

I. liga házenkářů

Jičín B – Hustopeče 37:25 (20:9)

Proti poslednímu celku tabulky zvládla extraligová rezerva famózně úvodní poločas a za třicet minut dokázala nastřádat dvacet vstřelených branek. Šesti se mohl pochlubit střelecky nažhavený Martin Bareš.

Po přestávce pokračovala převaha Východočechů, kteří díky zaslouženě vysokému vítězství nejen, že poskočili na pátou příčku tabulky, ale ještě si výrazně vylepšili skóre.

Fakta – branky: Bareš 9, F. Matouš 6, Thorovský, Frýba, Ženatý, Dědeček, Doškář 3, P. Drbohlav, J, Drbohlav a A. Dolejší 2, F. Tůma 1 – F. Zeman 9, Hlavenka, Uhriňák a Strouhal 3, Semerád, Jankovič a Kachlík 2, Krošík 1. Rozhodčí: O. Tůma, Ledvinka. Vyloučení: 4:5. ŽK: 0:1.

Náchod – Bystřice pod Hostýnem 26:32 (15:13)

Další domácí porážku si v rozehrané sezoně připsali házenkáři Náchoda, když tentokrát odevzdali body soupeři z Bystřice pod Hostýnem. Zápas přitom dlouho nevypadal na nějaký neúspěch svěřenců trenéra Šulce.

Východočeši vyhráli úvodní poločas a na začátku toho druhého vedli dokonce 18:14. Za stavu 20:17 se hosté vrátili do utkání třemi góly v řadě, přesto ještě chvíli neustále vedl Náchod.

Zlom přišel až v závěrečné desetiminutovce. Bystřičtí s velkým přispěním střelce Bajera odskočili z nerozhodného stavu 23:23 do náskoku 23:28 a následně už si vedení hravě pohlídali.

Fakta – branky: P. Černý 8, Cvejn 5/1, Hrachový a Novohradský 3, Hincharov 2, Metelka, Vítek, Štajnrt, Fišer a Pavlík 1 – Bajer 8, Válek 6, Randýsek a Salvet 4, Vlk 4/1, Pšenica 4/2, Měchura 2. Rozhodčí: Beňuš, Háza. Vyloučení: 6:1. ŽK: 2:0.

Dvůr Králové n. L. – Vršovice 18:28 (5:14)

Dvoráci v souboji tabulkových sousedů předvedli katastrofální vstup do zápasu a po dvanácti minutách prohrávali už 1:7. Nástup soupeře se domácím nedařilo odrazit a výsledkem byl jak stav 3:12, tak hrozivé poločasové skóre 5:14.

Ihned po pauze se Pražané dostali k vedení 6:17 a bylo jasné, že zbytek utkání bude jen otázkou výsledného skóre. Blíž než na osmibranek se Dvůr k soupeři nepřiblížil a nakonec před zklamanými fanoušky po zásluze padl dvojciferným rozdílem.

Už v pátek Jičín vstoupí do semifinále play off.
Jičínský Vajsejtl před vrcholem sezony: Kvůli play off to všichni děláme

Fakta – branky: L. Picha 5/1, M. Picha a Groh 4, Šturm 2/1, Jakub Kirschbaum, Kuhn a Pavelka 1 – Přibyl 8, O. Špaček a J. Hradecký 4, K. Konečný 4/1, Klečánek a Kotrč 3, Pina a Heřt 1. Rozhodčí: L. Moravec, M. Tůma. Vyloučení: 7:2. ŽK: 2:1.

Další výsledky 13. kola: Velká Bystřice – Litovel 25:29, Zlín – Chodov 33:25, Vsetín – Strakonice 29:27.

Program 14. kola (26. - 27. února) – sobota 15.00: Vršovice – Vsetín. 17.00: Litovel – Dvůr Králové nad Labem, Hustopeče – Náchod, Strakonice – Zlín. Neděle 11.00: Bystřice pod Hostýnem – Velká Bystřice. 17.00: Chodov – Jičín B.