HBC Ronal Jičín – SKP Frýdek-Místek 29:22 (13:8). Hosté zlobili pouze v úvodní pětiminutovce, ale potom již palubovka patřila domácím. Už v prvním poločase o sobě dali vědět mladíci, kteří vedle zkušeného Vtípila toho soupeři příliš nedovolili, a tak odcházeli do kabin s pětibrankovým náskokem.
Ve druhém poločase Jičín pokračoval v nastolené taktice a postupně zvyšoval své vedení, zejména když se mohl opírat o spolehlivou obranu v čele s gólmanem Barákem. Hosté toho už příliš nepředvedli, hrozili pouze Meca a Chyba. Posledních pět minut patřila palubovka starším dorostencům: Novotný, Chyba, Jakl, Šebek a další málem poslali soupeře domů s třicítkou. Vítězství posunulo jičínský celek do play off a vzhledem k dalším výsledkům může jít do vyřazovacích bojů dokonce z pátého místa.

Fakta – rozhodčí: Vaník, Halada. Sedmimetrové hody: 6/5 – 3/2. Vyloučení: 8:3. ČK: 0:1 (Krupa). Diváků: 500. HBC Ronal Jičín: Barák, Coufal, T. Podzimek – M. Novotný 7, Kvasnička 6/2, Vtípil 5, Mašát 4/3, Brykner 3, Bareš 2, Šulc a Chyba po 1, Jakl, Kolomazník, Šebek. U hostů nejvíce branek Meca 7, Dyba 5. Další utkání sehraje Jičín v neděli v Karviné a základní část zakončí o týden později v Prešově.

Petr Babák, trenér Jičína: „Utkání nebylo příliš pohledné, ale vítězství má pro nás obrovskou cenu. Pochvalu zaslouží celý kolektiv, jsem rád, že nezklamali mladí hráči, kteří dostali důvěru. Na hřišti odvedli maximum, a to je velmi cenné.“

(jp)