Královští sokoli absolvují baráž o NBL popáté, z toho podruhé jako tým, který bude příslušnost k české elitě obhajovat. Úspěšní byli dvakrát, jedná se o poslední dva případy, tj. o postupovou sezonu 2017/18 a následující nováčkovský ročník 2018/19. Zvládnou i nyní nervy drásající dvojduel?

Hradec měl před páteční bitvou dlouhou, téměř měsíční zápasovou přestávku. Jak ji vyplnil? „Věnovali jsme se více věcem, protože času bylo dost. V první řadě jsme potřebovali doléčit některá menší zranění a zregenerovat se. Hodně času jsme věnovali jak basketbalovým prvkům, tak kondičnímu tréninku, abychom byli co nejlépe připravení a zvládli baráž v náš prospěch,“ řekl Richard Kucsa, hlavní kouč Sokolů.

Písečtí Sršni s přehledem ovládli druhou nejvyšší soutěž a budou chtít Východočechy z ligy vyšoupnout. Hodně o rozpoložení obou týmů napoví již páteční měření sil na jihu Čech.

„Podle informací, které máme, to jistě nebude jednoduché a ani neočekáváme, že by šlo o lehký boj. Písek hraje sebevědomě a v první lize byl dominantní. Domácí prostředí mu jistě pomůže a já očekávám ze strany soupeře velký herní odpor. Písek bude hrát s horkou energií a víme, že nás nic lehkého nečeká,“ podotkl hradecký trenér.

„Půjde určitě o zajímavý zápas. Soupeř rozhodně není jednoduchý, ale myslím si, že na něj máme. Horší bude poprat se s prostředím, protože v Písku se s podporou jejich diváků vždy těžko vyhrává. Přesto věřím našemu týmu,“ doplnil křídelník či pivot Sokolů Vladimír Larry Vondra.