Již posedmnácté proběhne v sobotu 21. května v Jičíně cyklistický závod Jičínská 50. Odpoledne jej pak doplní 8. ročník běžeckého závodu Weber City Run. Na startu se potkají různé výkonnostní a věkové kategorie. Obě akce proběhnou pod záštitou divize Weber společnosti Saint-Gobain, která vyrábí a dodává stavební materiály. Výtěžek ze startovného a příspěvku sponzorů bude jako každý rok věnován jičínské organizaci Apropo, která pomáhá handicapovaným dětem.

Letošní ročník závodu na horských kolech Weber Jičínská 50 odstartuje v sobotu 21. května v 10 hodin na Lidickém náměstí v Jičíně. Zúčastnit se ho mohou sportovci všech věkových kategorií, od profesionálů po amatéry. Zkušenější cyklisté mohou absolvovat trasu dlouhou 50 kilometrů, méně zkušení si pak mohou zvolit trasu poloviční. Speciální krátká trasa bude vyhrazena i pro ty nejmenší. Cesty vedou převážně malebnou přírodou v okolí Jičína, skrze pole a lesy. „Na Weber Jičínské padesátce není důležité, kolikátý se člověk umístí, ale kolik si odveze dojmů a zážitků,” upozorňuje pořadatel akce Petr Kordík.

Olympiády dětí a mládeže se v minulosti účastnily i aktuální velké hvězdy českého sportu jako například Ester Ledecká nebo Josef Dostál.
Podkrkonošská města už se těší na Olympiádu dětí a mládeže. Proběhne v lednu

V 15 hodin pak na Lidickém náměstí odstartuje běh Weber City Run, jehož účastníci si mohou vybrat mezi pětikilometrovou a desetikilometrovou trasou. Dětský běžecký závod odstartuje ze stejného místa ještě o čtvrt hodiny dříve, ve 14:45. Trasa závodů bude viditelně značena a doprovázet ji bude řada pořadatelů, kteří dohlédnou na bezpečnost.

Již posedmnácté proběhne v sobotu 21. května v Jičíně cyklistický závod Jičínská 50.Již posedmnácté proběhne v sobotu 21. května v Jičíně cyklistický závod Jičínská 50.Zdroj: Monika KlapkováKromě vypocených kalorií a přísunu endorfinů může sportovce motivovat také podpora jičínské organizace Apropo, která pomáhá místním handicapovaným dětem již od roku 1996. „Z letošního výtěžku plánujeme dětem pořídit elektrickou tříkolku, takzvanou Ciklorikšu. Díky ní tak na cyklostezku mohou vyrazit i jedinci, kteří na kole nikdy jezdit nemohli nebo na něm seděli naposledy před mnoha lety,” uvádí ředitelka organizace Jitka Králová.

Letošní ročník tak konečně po dvou letech naváže na tradici jarních sportovních závodů. V důsledku pandemie koronaviru byly termíny předchozích ročníků přesunuty. V roce 2020 se tak závod konal až na podzim, vloni proběhl v půlce léta. „Díky návratu k tradici i celkovému zlepšení situace očekáváme letos zase hojnější účast, jaká bývala před dobou covidovou,” říká Monika Ruffrová z Weberu, jehož zaměstnanci se pravidelně účastní obou závodů. Obvykle v Jičíně narazíte na zhruba osm stovek sportovců, v předchozích dvou letech jich ale právě kvůli pandemii značně ubylo.

Pozvánka na nevšední závod.Pozvánka na nevšední závod.Zdroj: denik.cz

Apropo Jičín řeší problematiku dětí s postižením už od roku 1996. A pracují v něm ti, kteří věří, že lidé s postižením mají stejná práva jako ostatní, respektují jejich odlišnost a ví, že jsou to jedinečné bytosti a osobnosti jako všichni ostatní.

Fotbalisté Trutnova a Náchoda spolu svádějí již řadu let divizní boje. Nyní se někteří z nich sejdou v jednom dresu.
Výběr kraje čeká kvalifikace na Region's cup. Známe nominaci trenéra Dvořáka

Něco o divizi Weber, Saint-Gobain Construction Products CZ:

Weber City Run 2021Weber City Run 2021Zdroj: Monika KlapkováPůsobí na českém trhu již od roku 1990 a dnes patří v České republice k jednomu z nejvýznamnějších dodavatelů a výrobců vysoce kvalitních stavebních materiálů. Např. fasád, zateplení, sanací, nátěrů, jádrových omítek a štuků, betonů, samonivelačních a vyrovnávacích podlahových hmot, technických malt a hydroizolací, epoxidů a lepidel na obklady a dlažby. Nabízí komplexní škálu řešení, využívá moderní technologie, založené na nejvyšších technických požadavcích. Weber zaměstnává více než 300 pracovníků a na území České republiky disponuje celkem 5 výrobními závody: v Praze, Liberci, Kozojedech, Prostějově a Šternberku.