Pro závody v Německu má devatenáctiletý pilot zcela nový motor, převodovku, hydrauliku řazení i spojku. Nejen z tohoto důvodu věří, že prolomí smůlu a vrátí se do bojů o stupně vítězů.

Hydraulický pracovní válec systému řazení v Králově formuli vypověděl poslušnost už podruhé za sebou. Mechanici tentokrát nic nenechali náhodě a vyměnili kompletní ústrojí. „Těsnící kroužky na pístku propouštěly, takže ze systému utekl vlastně všechen olej. Zatímco v Maďarsku šlo ještě řadit aspoň nahoru, v Belgii minulý týden už se nedalo dělat vůbec nic, a v důsledku toho všeho navíc odešla i spojka,“ líčil Josef. „Všechno je nyní zcela nové, včetně motoru, který jsme měnili ještě v Belgii v noci ze soboty na neděli. Jediné, co mě trápí, je fakt, že auto nebylo kdy a kde otestovat. Doufám, že vše doladíme během dvou volných tréninků a půlhodinové kvalifikace pro sobotní první závod,“ dodal Josef Král.

Sobotní závod bude odstartován těsně po poledni. Druhá nedělní bitva, do které si prvních osm jezdců ze soboty otočí pořadí na roštu, se pojede v 11.00 hodin. Oba závody bude přímo vysílat satelitní Eurosport 2. (dr)