„Do Belgie se těším. Podle mne je to nejhezčí, ale zároveň nejtěžší trať. Je rytmická, dá se zde dobře předjíždět. Je otázka, jaké nás čeká počasí. Určitě by mi nevadilo, kdyby zapršelo. Nebojím se toho, jízda na mokru mi sedí,“ sdělil královéhradecký závodník, jemuž patří v průběžné klasifikaci šampionátu druhá příčka.

Na vedoucího Švýcara Fabia Leimera ztrácí 22 bodů. Rozdíl to není velký, navíc Král vidí svou velkou výhodu v dokonalém sžití s technikou. „Od začátku sezony jsme udělali značný pokrok. Auto je nastavené výborně, týmová spolupráce funguje na jedničku,“ řekl spokojeně devatenáctiletý jezdec před odjezdem do Belgie.

Jeho optimismus podpořily výsledky testů, které se uskutečnily minulý týden na Hockenheimringu. Král dokázal jezdit téměř o půl sekundy rychleji než jeho týmoví kolegové Bulhar Arabadžiev a Rus Afanasjev. „Ve Spa bych chtěl navázat na prvenství na Hungaroringu. Věřím, že se nám vyhnou technické problémy a budeme atakovat přední pozice,“ uvedl Král, pro kterého má závod na světoznámém okruhu pikantní příchuť.

„Stejně jako v Maďarsku startujeme v rámci závodu mistrovství světa vozů formule 1. Na rozdíl od minulého závodu na Hungaroringu byl program rozšířen o půlhodinový páteční volný trénink. Do Spa se zkrátka moc těším,“ zdůraznil Josef Král. (dr)