Ve Španělsku se sešla pestrá společnost šampionů několika formulových seriálů včetně Králových kolegů a soupeřů z International Formula Master Rossiho, Leimera i Arabadžijeva. Ve čtyřicetičlenném poli byli i piloti, kteří už okusili formuli 1, jako například Kobayashi, Rodriguez, Vietoris a Enge. Mezi známé tváře patřili i Johny Cecotto, Chris van der Drift či Bruno Senna. Kuriozitou byla i přítomnost pětinásobného rallyového šampiona Sébastiena Loeba.

Josef Král patřil mezi deset jezdců, pro které byl Jerez premiérou v této kategorii, a rozhodně si nevedl špatně. Z trojice českých pilotů (testovali také Filip Salaquarda a Jan Charouz – pozn. aut.) jezdil nejlepší časy a pohyboval se v polovině startovního pole.

„Šlo o informativní testování a především o seznámení s prostředím série. Snažil jsem se rychle pochopit chování vozu GP2, který má dvakrát vyšší výkon než můj předchozí monopost. Rozhodně to byla nová a hodně důležitá zkušenost v mé kariéře,“ řekl Josef Král, letos celkově třetí v seriálu IFM.

„Zvolili jsme cestu spíše poznávací, než abychom se snažili být na špici v testech. I tak je velký úspěch dostat se do úzkého výběru pětadvacítky pilotů a zajíždět srovnatelné časy. V obou týmech ocenili Josefovy přesné informace o chování auta a vyrovnanost zajížděných časů,“ uvedl Petr Najman, manažer BRT.

Co z testů vyplývá pro další Královu kariéru? „Prozatím nechceme z těchto testů vyvozovat žádné závěry, ale podle ohlasů týmů můžeme být velice spokojeni. V následujících dnech budeme jednat o budoucnosti našeho jezdce, ale vše je ještě hodně otevřené. Josef Král za poslední rok jezdecky hodně vyrostl a okolnosti nám dávají více možností, jakým směrem se ubírat,“ dodal Petr Najman. (dr)