Pro devatenáctiletého jezdce bude start na místním okruhu premiérovým. „Vyzkoušel jsem si trať na dvou simulátorech. První jízdy mně zařídil tým Super Nova na normálním simulátoru, následně jsem měl možnost vyzkoušet plnohodnotný trenažér formule 1 v sídle týmu Red Bull Racing. Doufám, že ze dvou různých pohledů mám trať dobře poznanou. Uvidíme, jaká bude realita,“ sdělil Josef Král.

Podobně jako v úvodních dvou závodech v Abú Zabí se bude muset vypořádat s náročnými podmínkami. „Podle zpráv, které máme, by v Bahrajnu neměly být žádné bouře a tím tolik písku na trati jako v Abú Zabí. Mělo by to být jen o trati a nastavení vozu. Opět mě čeká teplotní skok. Počasí by mělo být příjemné, kolem 28 stupňů,“ přemítá Král, jemuž v průběžném pořadí šampionátu patří šestá příčka. Rád by rozšířil osmibodový zisk a navázal na úvodní podnik, kdy dojel třetí a pátý. V dalším díle měl smůlu: nejprve skončil devátý a pak nedojel do cíle. „Přesto deváté místo v kvalitní konkurenci jezdců, kteří rovněž pojedou světovou sérii GP2, hodnotím dobře. GP2 absolvuji první sezonu a cílem bylo dojíždět do desátého místa. Seriál je výsledkově hodně divoký, nahoru a dolů. Věřím, že se nyní dostaví opět lepší výsledky,“ přeje si talentovaný závodník, jenž si v minulých dnech nenechal ujít sledování olympijských her ve Vancouveru.

„Kdo mě zaujal? Jednoznačně Martina Sáblíková, před kterou musí každý smeknout. Co dokázala, je neskutečné,“ ocenil výkony české rychlobruslařky Josef Král. A jaký vztah má k zimním sportům? „Jednoznačně na prvním místě je snowboarding. Na prkně jezdím od pěti let, ale v poslední době minimálně. Jednak to mám ve smlouvě zakázané a není vůbec čas.“ (dr)