Letošní ročník mistrovství světa vozů formule 1 odstartuje o víkendu úvodním podnikem v Bahrajnu. V rámci programu se rovněž uskuteční závěrečný díl formulového seriálu GP2 Asia. Na startu nebude chybět český pilot Josef Král, hájící barvy britského týmu Super Nova.

„Už se moc těším. Startovat v rámci závodů formule 1 je vždy něco speciálního. Navíc se jedná o premiérový podnik světového šampionátu. Bude to velký kolotoč,“ míní Josef Král a dodává: „Zájem médií a velký počet diváků vytvářejí na jezdce psychický tlak. Mně to však nedělá velké problémy. Budu chtít předvést co nejvíce ze svého umění a urvat co nejvíce bodů. Jsem sice v průběžném pořadí na devátém místě, ale na třetí pozici je ztráta minimální. Seriál chci zakončit stejně, jako jsem začal, tedy na stupních vítězů.“

Před čtrnácti dny se devatenáctiletému pilotovi v Bahrajnu příliš nedařilo. Potýkal se s nastavením monopostu, což ovlivnilo výsledek kvalifikace i prvního závodu. V druhém bahrajnském závodě Král konečně prolomil smůlu. Po startu z jedenadvacáté pozice dokončil sprint jedenáctý. „Nedostatky v nedotáčivosti se nám podařilo odstranit. V závěru byl vůz naopak přetáčivý a odcházely pneumatiky na zadních kolech. Nyní to však bude jiné i vzhledem k tomu, že trať bude pogumována od vozů formule 1. To by našemu vyladění mělo vyhovovat,“ soudí královéhradecký jezdec.

Oproti minulému závodu v Bahrajnu čeká na piloty GP2 a samozřejmě i F1 další novinka v podobě upraveného okruhu, který byl prodloužen o 887 metrů a přibyly na něm zatáčky. Trať na poušti v Sáchiru nově měří 6299 metrů. „Měl jsem možnost novou trať vyzkoušet na simulátoru týmu Red Bull Racing a věřím, že tato zkušenost mně pomůže,“ řekl Král. Změny ho však příliš nenadchly. „Dvě zatáčky jsou hrozně pomalé a hrbolaté. Nevím, jestli je to pravé ořechové. Žádná výzva. Jen je co nejrychleji projet a frčet dál,“ usmívá se talentovaný jezdec.