Členem TJ Spartak HK se stal v r. 1954 a v období 1956 až 1969 vybojoval na mistrovstvích Československé republiky v judu 5 titulů, 3x byl stříbrný a shodně i bronzový. Po skončení závodní činnosti působil od r. 1970 jako trenér mládeže a vychoval řádu závodníků, kteří uspěli i na ME (např. Roman Novotný stříbro ME). Dosáhl kvalifikace trenéra a rozhodčího 1. třídy.

Dlouhá a významná je jeho funkcionářská činnost. Od r. 1972 byl zaměstnán na Vč KV ČSTV jako referent sportů, později vedoucí sportovního oddělení. V letech 1982 až 1991 působil jako vedoucí tajemník na TJ Spartak HK, kde měl významný podíl na výstavbě sportovní haly. Dále pracoval dobrovolně jako organizační pracovník oddílu judo v TJ Spartak a zastával funkce předseda STK svazu judo Vč KV ČSTV, předseda hospodářské komise svazu judo ÚV ČSTV a byl členem předsednictva 0V ČSTV HK. Je autorem významné historické publikace 75 let hradeckého juda. V současné době pomáhá oddílu judo TJ Sokol HK s propagací a vydáváním Zpravodaje.

Do dalších let přejeme jubilantovi zejména pevné zdraví, štěstí, osobní spokojenost a radost na sportovištích i mimo ně. K řadě gratulantů se připojuje i naše sport. redakce.

(ld)