„Tréninkové jednotky splnily účel, neboť v Rakousku i v Kyjevě byla zhruba stovka judistických sparingpartnerů. Náročnost tedy byla vysoká," uvedl trenér Pavel Petřikov starší.

Jeho syn, zápasící ve váhové kategorii do šedesáti kilogramů, letos jako hlavní závody absolvuje mistrovství Evropy a mistrovství světa. Nesmírně důležité však pro něho budou i podniky Světového poháru po ME v Paříži. Ty se totiž už budou započítávat do kvalifikačního žebříčku pro olympijské hry v roce 2016, které se uskuteční v brazilském Rio de Janeiru.

První ostrý start v letošním roce čeká Petřikova v sobotu 8. února, kdy se představí na Grand Slamu v Paříži. Dále ho čekají závody v Německu a v Praze. Tyto turnaje se ještě nepočítají do olympijské kvalifikace.

„Proto i na evropský šampionát půjde Páča z rozběhu a připraví se na turnaje po něm. Samozřejmě vrcholem bude mistrovství světa na podzim," podotkl trenér a otec v jedné osobě.

Petřikov starší se vrátil také k nepokojům v Kyjevě, které vznikly politickou situací.

„Samozřejmě nám to neuniklo. Byli jsme od místa střetů asi deset kilometrů, kde byl klid, ale v televizi to běželo nonstop. Ani tamní trenéři se o tom nechtěli nahlas bavit, raději jen mezi čtyřma očima se vyjadřovali a to hodně potichu. Myslí si, že tamní režim padne, ale nikdo to neřekl nahlas. Chtěl jsem se tam jet podívat, ale nebylo mi to umožněno. Jinak ve zbytku města panoval klid, jako když se nic neděje," uzavřel Petřikov starší.

Jinak JC Hradec již zahájil sezonu na Syner Cupu, kde Koubková (do 70 kg) skončila druhá, avšak následně musela na operaci nosu.