V 1. kole měl dvaatřicetiletý Petřikov volný los, ve 2. kole porazil Rysmambetova z Kyrgyzstánu a poté i Srba Bunčiče. Stopku mu vystavil v osmifinále juniorský mistr světa a světová dvanáctka Brazilec Cargnin. Český reprezentant si tak připíše do světového žebříčku a olympijské kvalifikace 320 bodů.

„Když se řekne 9. místo na MS, tak to zní dobře, ale jsem spíše zklamaný z prohraného osmifinále. To jsem úplně nezvládl, protože jsem dvakrát upadl na to samé. Nepoučil jsem se. To by se mi stávat nemělo,“ uvedl Pavel Petřikov. „S prvními dvěma zápasy mohu být spokojený, ale pak převzal iniciativu Brazilec a ukázal mi, jak se dělá protočená seoinaga. Prohra nemrzí, protože je to dobrý judista a má před sebou velkou kariéru, ale způsob prohry ano,“ dodal.

Pátý Krpálek. O bronz přišel sporně v nastavení

Baku - Takhle si své vystoupení na mistrovství světa nepředstavoval. Lukáš Krpálek prohrál v Baku v duelu o bronz v prodloužení s Dúrenbajarem Ulzíbajarem z Mongolska a domů se vrátí bez medaile. V utkání o třetí místo dostal sedmadvacetiletý Krpálek jako první žlutý trest. Do konce základní doby byl stejně oceněn i jeho protivník a šlo se do prodloužení. Tam sen českého judisty o medaili skončil. Došlo totiž ke kontroverzní situaci, kdy se Mongol dostal na kolena a Čech se snažil přejít do protiútoku. Jenže přitom upadl a sudí to posoudili jako wazari pro soupeře.   (nov)