O víkendu se v Teplicích uskutečnilo MČR v judu. Tradičně úspěšný byl oddíl JC Hradec, avšak zastupovaly ho pouze tři závodnice – Eva Koubková, Hana Kodešová a Diana Bláhová.

Pro zranění se domácího šampionátu nemohli zúčastnit Pavel Petřikov ml. a Tomáš Vaníček (obhájce stříbra), z osobních důvodů na severu Čech nestartovaly ani Kristýna Plevová a Gabriela Dohnalová.

„Je to velká škoda, neboť jejich účast by pro náš klub znamenala další medailové příčky," povzdechl si trenér Pavel Petřikov starší.

Eva Koubková potvrdila pozici jedničky ve své váhové kategorii do 70 kg a s přehledem obhájila loňský titul. Všechna utkání vyhrála před časovým limitem. Ve finále bez problémů porazila juniorskou jedničku Šarecovou z Třince. Vítězka z EP v Bratislavě se pokusí v příštím roce nominovat na ME. Ženské judo je momentálně v útlumu, avšak Koubková mu dává naději, že „obživne".

Hana Kodešová prokázala, že patří mezi stálice ženského juda a zopakovala loňské druhé místo. V boji o finále v pohodě vyřadila nejlepší juniorskou reprezentantku. V souboji o titul po hrubce prohrála, ale i tak je stříbrná příčka úspěchem. Kodešová každý den pracuje, přesto je schopná podat na vrcholné soutěži výkon v podobě finále.

Diana Bláhová je „čistým" odchovancem JC Hradec. Oddílem prošla od žáků. Třetí místo na MČR seniorů je skvělým posunem v její kariéře. Letos již jako dorostenka obsadila druhou příčku na MČR juniorů, teď k tomu přidala bronz na seniorském mistrovství republiky a ještě ji čeká dorostenecký šampionát.

Největší hvězda královéhradeckého Judo Clubu Pavel Petřikov mladší mistrovství České republiky vynechal z důvodu podvrtnutí vazů v koleni. Jelikož ho nyní čekají turnaje v Paříži, Abú Zabí, Číně a Korei, které se započítávají do olympijské kvalifikace, proto dostala přednost rehabilitace a příprava.

Tomáš Vaníček si na americké stáži poranil křížové vazy a jeho start v Teplicích byl vyloučen. Kristýna Plevová a Gabriela Dohnalová řeší své osobní problémy, které dostaly přednost před turnajem.

V celkovém hodnocení podle počtu medailí se JC Hradec Králové v kategorii žen umístil společně s JC Plzeň na druhém místě. V hodnocení mužů a žen dohromady obsadil hradecký Judo Club čtvrté místo. Každopádně je to nesporný úspěch hradeckého, potažmo i celého východočeského juda.

„Jak už jsem řekl, je jenom škoda, že jsme nemohli startovat v plné sestavě. Celkový výsledek by byl určitě ještě radostnější," doplnil na závěr kouč Pavel Petřikov starší.