Po vítězství nad Hranicemi 7:0, Žižkovem 7:0 a Jabloncem nad Nisou 7:0 se ve finále hradecký kolektiv utkal se Sokolem Vršovice. Utkání nakonec skončilo těsným vítězstvím Pražanek 4:3, když v rozhodujícím utkání Východočeška Plevová ve váhové kategorii do 78 kilogramů prohrála.

„Bylo to nezasloužené. Soupeřkou jí byla aktivní rozhodčí a její kolegové dělali vše pro to, aby se zápas rozkouskoval. To se povedlo. Vycházelo to na patnáct vteřin praní a třicet přestávky. Soupeřce to vyhovovalo, jelikož fyzicky na tom není dobře. Pouze se držela, nebyla aktivní a když Plevová útočila, tak bylo hned přerušení a nesmyslné upravování. Pominu vymyšlené trestání Plevové. Toto utkání patřilo jednoznačně mezi nejdelší na celém mistrovství. Na výsledku se znatelně podepsali sudí. I tak je druhé místo pro naše holky, oddíl a město jistě úspěchem," podotkl Pavel Petřikov starší, trenér Judo Clubu Hradec Králové.

Na úspěchu hradeckého JC se podílely: Eva Koubková, Kristýna Plevová, Hana Kodešová, Pavla Pröllová, Lucie Chaloupková, Zuzana Červinková, Zuzana Řeháková, Sára Dimovová.

Královéhradecký Judo Club pomohl také k prvenství v kategorii dorostenek, neboť Diana Bláhová hostovala v Judoklubu Olomouc a svými vyhranými duely výrazně přispěla k titulu.

Žákyně Kateřina Holečková zase hostovala v Jablonci. Její vítězství však stačilo Severočeškám pouze na „bramborovou" medaili. Rozhodlo několik málo pomocných bodů.

Pořadí na medailových pozicích – ženy: 1. Sokol Praha Vršovice, 2. Judo Club Hradec Králové, 3. Judo Club Železo Hranice; dorostenky: 1. Judoklub Olomouc, 2. Sport Judo Litoměřice, 3. Judo Club Baník Ostrava; starší žáci: 1. Judo Club Baník Ostrava, 2. Judo Femax Hranice, 3. Judo klub Jablonec nad Nisou; starší žákyně: 1. Judoklub Olomouc, 2. SK Kaplice, 3. SKP Benešov.   (pp, pt)