Polovinu šestičlenného českého reprezentačního družstva tvoří východočeští závodníci – Jiří Pokorný (kat. do 81 kg) ze Sokola Hradec Králové, Alena Eiglová (kat. do 78 kg) a Pavel Petřikov (kat. do 60 kg) z PSK Hradec Králové.

Vyjde to do třetice?

Nejlepší česká judistka roku 2006 Alena Eiglová bude na ME startovat potřetí. „Jedu bojovat o co nejlepší umístění a body do olympijské kvalifikace. Budu se snažit vylepšit své maximum z evropského šampionátu, což je sedmé místo. Čekají mne kvalitní soupeřky, turnaj bude mít velice slušnou úroveň,“ řekla před odjezdem do místa dějiště ME talentovaná judistka.

Bohužel, závěrečnou přípravu ovlivnilo zranění. „Před pěti týdny jsem si v Hamburku natáhla vazy v kotníku. Pro judistu to je velmi choulostivé zranění, které dost značně omezuje přípravu,“ uvedla Eiglová, která nastoupí na tatami v neděli jako poslední z východočeského tria.

Seniorská premiéra

Již zítra zasáhne do bojů Pavel Petřikov, jenž si odbude seniorskou premiéru (loni se ME v Tampere zúčastnil jako junior) mezi evropskou elitou. Také on, stejně jako jeho oddílová kolegyně, měl zdravotní problémy. Zranění z belgického Spa ho vyřadilo na měsíc ze hry a mohl se zúčastnit až závěrečných soustředění reprezentace v Nymburku a maďarské Tatě.

„Tréninkové manko je stejně jako u Aleny dost veliké. Příprava na žíněnce chybí,“ řekl otec a trenér v jedné osobě Pavel Petřikov st. a dodal: „Na Páču čeká konkurence 35 borců, z nichž každý může pomýšlet na medaili.“

Pokorný v pohodě

Jediným z východočeského tria, jemuž se vyhnuly zdravotní potíže, je Jiří Pokorný. Borec z hradeckého Sokola letos předvádí kvalitní výkony a dosáhl nejlepšího umístění – 3. příčky na turnaji v belgickém Spa. „Jirka zahájil parádně sezonu. Ve velkém stylu absolvoval závěrečná soustředění a jeví se velice dobře. Věřím, že výbornou formu prodá i v Bělehradě,“ řekl Pavel Petřikov st., jenž na ME povede ženskou část reprezentace.

Koučem mužů je Petr Lacina. „Chceme získat co největší počet bodů do žebříčku. Vzhledem k tomu, že se jedná o úvodní olympijskou kvalifikaci, konkurence bude nejkvalitnější za poslední roky. Každé umístění do devátého místa bude úspěchem,“ uzavřel trenér Pavel Petřikov.