Jste spokojená se sedmou příčkou, nebo jste čekala lepší umístění?

Rozhodně tam byla možnost bojovat otřetí místo, ale vopravkách jsem těsně prohrála sKubánkou otři body. Bylo to pro mne trochu nešťastné. Klidně jsem mohla skončit třetí nebopátá.

VPaříži jste podlehla jen pozdější vítězce a bronzové ženě vturnaji. To svědčí odobréformě…

Myslím si, že můj předvedený výkon byl docela solidní.

Před dvěma týdny jste kvůli viróze nestartovala vSofii. Jak jste se nyní po nemoci cítila?

Dobře. Rozhodla jsem se přejít do nižší váhové kategorie. Ihned po uzdravení jsem shazovala, takže jsem byla trochu na dietě. Žádné větší problémy mi to však nedělalo.

Budete se prát inadále vtéto váze?

Pokud se mi podaří nominovat na olympiádu, tak vní zůstanu. Apokud se tak nestane, budu se ještě rozhodovat, jak dál. Vše bude odvislé od toho, jak mi topůjde.

Myslíte, že máte vkategorii do 63kg větší naději dostat se na olympiádu, než vsedmdesátce?

Určitě mám větší šanci. Ovšem teď to bude hop nebo trop, protože jsou před námi poslední tři turnaje a mistrovství Evropy. Potřebovala bych hodně zabodovat, musím získat minimálně dvě medaile.

Již tento víkend je před vámi další závod Světového poháru vMaďarsku. Zaútočíte už tam na medailové příčky?

Udělám pro to všechno, ale nebude to jednoduché, protože tyto turnaje jsou kvalitně obsazené. Paříž jsem přirovnávala kmistrovství světa. Možná to bylo ještě těžší, jelikož zkaždého státu zde mohli startovat dva lidé. Ve váze nás bylo skoro čtyřicet a ukluků třeba šedesát. Idalší turnaje budou, ne jako ve Francii, ale hodně špičkově obsazeny. Bude dost záležet, jak ke mně bude příznivý los. Potřebné bude ištěstí, ale věřím, že to nakonec klapne.