V Asii členové hradeckého PSK pobývali společně s nadějným oddílovým kolegou Josefem Kopeckým a trenérem Pavlem Petříkovem starším (na snímku). „Zaměřili jsme se na samotné zápasy,“ poznamenal kouč.

V první etapě byli všichni v Tokai univerzitě, jež se nachází 50 km od Tokia. O tom, že je nečekalo nic lehkého, svědčí i fakt, že se každé odpoledne věnovali samostatnému praní téměř devadesát minut čistého času. Dopoledne si museli vymyslet svůj program, neboť Japonci studovali.

Po týdnu se česká výprava rozdělila, Petříkov mladší a Kopecký se přesunuli do Kokuschikan univerzity přímo v Tokiu. Jednalo se o univerzitu, která na japonském mistrovství porazila Tokai. Zde bylo ještě více tréninkových zápasů než v prvním týdnu. V první části se zápasníci prali desetkrát po sedmi minutách ve stoje.

Mezi duely byla pouze dvacetisekundová pauza. Ve druhé části šlo o praní na zemi. Naopak Eiglová se přemístila na Teikyo univerzitu, jež je specializovaná pro ženy a patří mezi nejlepší v Japonsku.

Hradecká zápasnice tu měla téměř podobný program jako její parťáci. Trenér Petříkov starší pendloval mezi oběma univerzitami, neboť byly vzdáleny asi 5 km od sebe. „Jednalo se o velice náročnou pasáž přípravy, rehabilitace bylo minimálně,“ doplnil Pavel Petříkov starší. Včera jeho svěřenci absolvovali fyzické testy na kole.

Do poloviny prosince se budou zaměřovat na nabrání dostatečné síly a kondice. Sloužit by k tomu mělo i soustředění ve Špindlerově Mlýně. „Technika přijde na řadu až poté. Po Novém roce příprava vyvrcholí, druhý týden v lednu absolvujeme další soustředění, tentokrát však v rakouském Mittersilu,“ dodal trenér.

Petříkov mladší a Eiglová budou moci svoji formu naostro otestovat první únorový víkend, kdy muže čeká turnaj v Gruzii a ženy v Bulharsku.