První tři dny dostali závodníci pořádně zabrat. Bez jakékoliv aklimatizace se v Ulánbátaru zapojili do plné přípravy. Poté následoval přejezd do olympijského centra v Erdeneetu (400 kilometrů od hlavního města). Podmínky tam však byly skromnější, neboť judisté byli prakticky odříznuti od civilizace.

V závěru se členové PSK Hradec Králové vrátili zpět do Ulánbátaru, kde je čekal turnaj Světového poháru. Ten měl původně proběhnout podle starých pravidel, ale nakonec se tak nestalo a konal se podle pravidel nových (např. bez přímého útoku na nohy). „Vůbec jsme na to nebyli připraveni. Je to od pořadatelů nefér. Mongolové to podle mne věděli a mohli se přizpůsobit,“ zlobil se hradecký kouč.

Petřikov mladší v konkurenci devíti borců skončil na pátém místě. Nejprve porazil domácího Chinbata, ale poté nestačil na jeho krajana Boldbátara, jenž nakonec v celém podniku triumfoval. V boji o bronz hradecký judista podlehl dalšímu mongolskému závodníkovi Tumurkhulegovi.

Kodešová měla ve své váze sedm soupeřek, ovšem po porážkách s domácími Tsedevsurenovou (pozdější vítězkou) a Enkhzajavovou se musela spokojit se sedmým místem. „Jinak Páča i Hanka podávali na soustředění dobré výkony,“ dodal Petřikov starší. (pt)