Jedním z nejúspěšnějších oddílů na víkendovém MČR v judu byl PSK Hradec Králové. Ze severu Čech si odvezl tři tituly. V případě ostřílených Pavla Petřikova (kat. do 60 kg) a Aleny Eiglové (do 78 kg) se to dalo čekat. Třetí zlatou pro hradecký klub přidala HANA KODEŠOVÁ, která až takovou favoritkou nebyla.

„Hodně si toho cením, protože šampionát byl náročný. Konkurence byla velká. Soupeřka, s níž jsem se utkala ve finále, mě vždy porážela. Proto jsem ráda, že jsem konečně zúročila dlouholeté úsilí,“ popsala šťastná vítězka.

Pro dvacetiletou závodnici to byl sice druhý triumf mezi seniorkami, ale první ve váze do 63 kilogramů. „Ne že bych to čekala, ale tajně jsem před turnajem doufala. Měla jsem natrénováno. Dala jsem tomu všechno,“ prozradila.

Premiérově se stala Kodešová republikovou mistryní před dvěma lety. Tehdy ještě soutěžila v „sedmapadesátce“. „Nedá se to srovnávat. Vybojovat oba tituly bylo složité,“ říká sympatická judistka, jež za svůj dosavadní největší úspěch považuje druhé místo z juniorského podniku SP v Estonsku. „Ovšem i triumf v Teplicích patří hodně vysoko,“ dodává s úsměvem.

Právě na mezinárodní scéně nabrala Kodešová zkušenosti. „Pomohly mi nejen Světové poháry, ale třeba i nedávné soustředění v Mongolsku,“ konstatuje ještě vloni členka SJ Litoměřice.

Od ledna však česká naděje posílila hradecký PSK. „Zájem o mě projevil trenér Petřikov. I teď mi hodně pomáhá. Máme lepší tréninky. Baví mě to zde víc. Rozhodně je to krok dopředu v mé kariéře,“ poznamenala Hana Kodešová.

Přestože bydlí v Neratovicích, v Hradci si zvykla. „Jsem tu od pondělí do pátku,“ doplnila studentka Policejní akademie v Praze, kterou navštěvuje dálkově.

A jaké má nejbližší sportovní cíle? „Samozřejmě se dobře předvést na mezinárodních turnajích, dostat se na nadcházející mistrovství Evropy i mistrovství světa,“ uzavřela Hana Kodešová.