Rozhodně měl na víc. Judista PSK Hradec Králové PAVEL PETŘIKOV obsadil na MS v Rotterdamu sedmé místo. „Medaile byla blízko,“ říká borec váhové kategorie do 60 kilogramů.

Před odjezdem jste řekl, že byste byl spokojen s umístěním do sedmého místa. Nyní však z výsledku asi příliš nadšený nebudete, že?

Přesně tak. Vzhledem k průběhu turnaje je asi sedmička málo. Medaile byla na dosah. Klíčové bylo prohrané utkání s Italem Verdem. Je to opravdu velká škoda.

Verdeho jste přitom v loňském ve finále ME do 23 let porazil. Proč to tentokrát nevyšlo?

(pousměje se) Jsem pako. Nevím, co se stalo. Ital měl svůj den, sedlo mu to po všech stránkách. Na dvě vteřiny jsem zůstal stát. Nereagoval jsem na soupeřův pohyb, a on toho využil. Přehodil mě.

Ve druhém kole jste přemohl olympijského vítěze z Pekingu Korejce Čche Min-ha. Cítil jste bezprostředně po zápase, že máte na to celý šampionát vyhrát?

Spíš jsem se chtěl připravovat zápas od zápasu a nekoukat dopředu. Pak by se vidělo. Snažil jsem se soustředit na jednotlivá utkání zvlášť.

Když se podíváte na MS s odstupem času, na co jste podle vás měl, kdyby všechno klaplo?

Rozhodně minimálně na páté místo. Kdybych porazil Itala, tak bych měl dva zápasy o medaili, což by bylo určitě lepší. Tam už by se mohlo stát cokoliv. Semifinále bych šel s Japoncem Hiraokou, který nebyl nic extra. Prostě jsem mohl být třetí, pátý a nebo jsem mohl být ve finále. Teď už je to skoro jedno.

Takže ve vás převládá spíše menší zklamání?

(vyhrkne) Zklamání ani ne. Je to takové, že to ve mně nenechalo nějaký větší dojem. Prostě se to stalo a zároveň jakoby se skoro nic nestalo.

Překvapil vás celkový triumf Ukrajince Zantaraji? Vloni na evropském šampionátu do 23 let jste ho zdolal v semifinále, naopak na letošním seniorském mistrovství Evropy byl úspěšnější on.

Ani ne. Když jsem viděl složení semifinálových dvojic, říkal jsem si, že to asi vyhraje. Skoro všechny duely vyhrál na ipon. Byl fakt dobrý, sedlo mu to. Už na Evropě byl druhý, má prostě dobrý rok.

Těžil částečně i z příznivého losu?

Myslím, že ne. Porazil kvalitní protivníky. Měl dobrou formu a štěstí, tak si to asi zasloužil.

Jak budete nyní relaxovat?

Odjedu někam do lázní. Následně musím na školní kurz a pak možná pojedu k moři, ale ještě nevím kam.

Kdy v nejbližší době budete opět na tatami?

V říjnu bych měl startovat na Světovém poháru, tuším v Mongolsku.