S jakými ambicemi český reprezentant do sousedního Rakouska odjel? „Chceme udělat co nejlepší výsledek. Myslím, že Páča má šance skončit do sedmého místa,“ uvedl trenér Pavel Petřikov starší.

Váhová kategorie do 60 kilogramů, v níž královéhradecký judista zápasí, je na programu již dnes. O titul evropského šampiona se popere okolo třiceti borců.

Petřikov v přípravě musel zapracovat na nových chvatech, neboť se poměrně zásadně změnila pravidla. „Museli jsme se jim přizpůsobit. Techniky, které Páča používal, už neplatí. Řekl bych, že z národního týmu byl asi nejvíc postižený. Ještě to všechno nemá úplně v krvi, ale je to na dobré cestě,“ podotkl otec.

Základním předpokladem pro to, aby mohl třiadvacetiletý borec uspět, je vyhrát úvodní dva duely. V případě, že se tak nestane, následuje konec turnaje. „Za čtrnáct dní začíná v Tunisku olympijská kvalifikace, takže nám mistrovství Evropy ukáže, na čem jsme,“ konstatuje trenér.

Vídeňského evropského šampionátu se měla původně zúčastnit také Alena Eiglová, rovněž členka královéhradeckého PSK, ale v závěrečné přípravě si přetrhla přední křížový vaz v koleně. Nyní je šestadvacetiletá judistka již po operaci a rehabilituje.