Florbalový klub FBC Hradec Králové, jenž byl založen v roce 1994, je v současné době součástí TJ Montas Hradec Králové. V sezoně 2011/2012 jeho hráči nastupují ve všech dlouhodobě konaných soutěžích ČFbU.

Muži A – II. liga - Trenér: M. Fiala

Získaných dvacet bodů (skóre 78:68) v polovině sezony stačí na páté místo. Cílem týmu je stabilizovat kádr, zapracovat talentované odchovance a výhledově se pokusit postoupit do I. ligy.

Muži B – Královéhradecká liga - Trenéři: D. Heger a J. Jonáš

Po úspěšném předsezonním náboru se pozvolna tvoří mužstvo, které by v příštím ročníku mělo atakovat postupová místa do III. ligy. Dlouhodobým přáním je mít v mužské kategorii týmy A, B a C ve třech různých soutěžích. Mužům B zatím patří s devíti body devátá příčka (39:53).

Junioři – II. liga - Trenéři: M. Huška a T. Matys

V letošní sezoně se v jednom týmu sešly silné ročníky 1993 a 1994 (naposledy spolu nastupovaly ve starších žácích a bylo z toho první místo, v dorostu je rozdělilo opatření svazu – změna ročníků v kategoriích). Cíle si tým vytyčil vysoké a zatím je úspěšný. Hradci patří druhé místo se ziskem pětadvaceti bodů (skóre 43:31). Lídr z Pardubic má stejný počet bodů, avšak o dva odehrané zápasy více.

Dorostenci – II. liga - Trenér: R. Sova

V mužstvu vedle odchovanců nastupují hráči z Hořic a ze Všestar. To je také cesta, kterou by klub chtěl jít i nadále. To znamená spolupracovat s místními oddíly a vzájemně si půjčovat hráče, aby některý z týmů měl vždy možnost hrát o nejvyšší příčky. Talentovaní hráči by tak měli podmínky pro růst. Do Hradce by se postupně dostaly soutěže odpovídající krajské metropoli. Hradci patří čtvrté místo se ziskem dvanácti bodů (skóre 26:18).

Starší žáci – Královéhradecká liga - Trenér: F. Smutný

Celek z krajské metropole je s deseti body na osmém místě (skóre 43:48). Ročníky 1997 a 1998 jsou jedinou kategorií, kde klub má početní nedostatek hráčů. Každá školní akce či nemoc se okamžitě výrazně projeví na výsledcích.

Mladší žáci - Trenéři: J. Nejman, K. Šimek a O. Středa

Soutěže se hrají bez dlouhodobé tabulky. Cílem je, aby na jednotlivých turnajích bylo co nejvíce hráčů, nezatěžovali se taktikou, postupně získávali individuální dovednosti a spontánní radost z pohybu a občas zažili pocit úspěchu. Snaha týmu se vyplácí a loňské porážky jsou zapomenuty.

Elévové - Trenéři: I. Izachová, F. Kalina a D. Pucholt

Platí totéž co v případě mladších žáků. V této kategorii se týmu daří dlouhodobě.

Za úspěchy FBC Hradec vedle práce trenérů stojí i spolupráce se ZŠ Mandysova, ZŠ Štefánikova, ZŠ Kukleny.

(huš)