Jezdec pořádající hradecké stáje Elkov Author vyhrál nejstarší městské kritérium na českém území, 52. ročník závodu v okolí Ulrichova náměstí, potřetí v řadě.

Tentokrát nechal za sebou dvojici týmových parťáků – druhý skončil Vojtěch Hačecký, třetí finišoval Josef Černý.

Bývalý mistr světa v omniu opanoval cyklistický podnik v ulicích krajské metropole celkově již počtvrté, což se mu podařilo vůbec jako prvnímu v historii. „A příští rok se určitě pokusím o triumf popáté,“ netajil v cíli.

„Chystal jsem se do Hradce s jasným cílem – vyhrát. S parťáky z týmu jsme si ani nemuseli nic říkat, okamžitě pochopili, že musíme jet vepředu,” popisoval vývoj závodu, jehož část absolvovali cyklisté v dešti.

„Když jsme viděli, že jdou těžké mraky a déšť, poskládali jsme se na čele a jelikož nám to na vodě opravdu jede, táhli jsme to zepředu. Když začalo pršet, rozjeli jsme docela svižné tempo a viděli, jak kolem nás závodníci odpadají. Takže nám to vyšlo tak, jak jsme chtěli,“ doplnil čerstvý šampion.

Týmová taktika Elkov Author slavila úspěch. „Je to náš domácí závod, nic jsme nepodcenili,” zdůraznil Kaňkovský.

Společnost stájových kolegů na stupních pro nejlepší ho potěšila. „Kluci mi to udělali lehčí, jelikož jsme si vlastně jeli svůj vlastní závod, ale i pro ně bylo lepší, že jsme se střídali v čele, nenastupovali jsme a jeli pořád vepředu. Bylo to jednodušší,” pronesl vítěz.

Na čtvrteční kritérium navazuje East Bohemia Tour, dvojdílný podnik 2. kategorie UCI Europe Tour.

V pátek se jela 1. etapa u Lázní Bělohrad a vyhrál ji Krister Hagen (team Coop). V sobotu byla na pořadu 2. závěrečná etapa se startem a cílem v Opočně, která zavedla peloton tradičně i do Orlických hor.   (kuč, pt)