Na těžké a záludné trati si velmi dobře vedl Tomáš Rak, který v závodě hlídek singlkanoistů spolu s reprezentačními kolegy Janem Bustou a Jiřím Herinkem po několika letech medailového půstu dovezl pro Českou republiku bronzovou medaili.

O tom, že úspěch mladého hradeckého kanoisty není náhodný, svědčí i to, že se dokázal prosadit mezi silnou seniorskou českou elitou, když na mistrovství České republiky dojel v závodě hlídek na třetím místě. Zkušení deblkanoisté Jakub Jáně a Ondra Karlovský, stříbrní z posledního mistrovství světa ve slovinském Solkanu, doplnili svého reprezentačního kolegu a v závodě hlídek si jeli také pro medailové umístění.

Bohužel zranění francouzské posádky a následné nesplnění limitu počtu startujících družstev tak znemožnilo oficiální vyhlášení vítězů kategorie hlídek juniorů. Přesto svou sportovní formu tito talentovaní kanoisté potvrdili finálovou účastí ve sloučeném závodě se starší reprezentací do 23 let.

Je až s podivem, že bez kvalitního tréninkového zázemí na pár vlnkách pod výpustí elektrárny „Na Mlejnku“ se daří trenérské dvojici Jiří Karlovský – Jaromír Indruch vychovávat stále nové a nové reprezentanty. Vždyť v tomto malému oddílu vyrostli další čeští reprezentanti – mistři světa a Evropy Tomáš Indruch, Vítězslav Gebas a Michal Jáně.