Nejvíce na sebe upozornila hradecká kajakářka Jana Blahová, která si dvěma zlatými medailemi (200 i 500 metrů), v deblu s Michaelou Mrůzkovou, spravila chuť po nedávném mistrovství světa v Duisburgu, kde se jí nepodařilo otevřít brány olympijských her v Pekingu. Kromě toho ještě získala stříbro v individuálním kajaku na dvě stě metrů.

Jestliže s jejími úspěchy se dalo počítat, tak zlato v kategorii C4 na 200 metrů je překvapením. To svým soupeřům vyrobilo pardubické kvarteto Jaroslav Suchý, Jaroslav Bunda, Radimi Hromádka a Jan Břečka. Posledně jmenovaný sice závodí za Duklu Praha, nicméně je odchovancem Dynama Pardubice ORK. „Za největšího kandidáta na zlato byla v odborných kruzích i mezi laickou veřejností považována posádka Nymburku. Proto jsme si jí také nejvíce všímali. Ihned po startu jsme odrazili její útok, ovšem v jiné dráze zlobila smíšená loď pražských oddílů Bohemians a VŠ. Její odpor jsme definitivně zlomili až třicet metrů před cílem,“ popsal průběh mistrovského závodu Jaroslav Bunda.

Poslední žhavé východočeské želízko, sezemický Martin Doktor (žije právě v Račicích), místo zasednutí do lodě čelí stejně jako před MS viróze. „Martina jsem neviděl ani na břehu. Jeho maminka vysvětlila, že leží doma v posteli,“ dodal Bunda.