Obhájkyně ligového bronzu z Trutnova se trenérovi Martinu Petrovickému přihlásily poprvé teď v pondělí. „Do přípravy se zapojilo méně lidí, protože některé hráčky si v současné době plní jiné povinnosti. Hindráková s Koďouskovou se připravují s reprezentací, Vacková maturuje, Johnová doléčuje zranění,“ vysvětloval kouč, který se na úvodním tréninku pozdravil se šesti hráčkami a již také s novou posilou Kary, Kateřinou Křížovou.

V první části přípravy mají v plánu trutnovské basketbalistky věnovat se sportům a činnostem, na které během roku není dost času. „Tak například v pondělí si holky zahrály fotbal, v úterý florbal a ve středu byly na spinnigu. Snažili jsme se vypracovat pestrý program, který by byl fyzicky náročný a zároveň nebyl jen o basketbalu,“ uvedl Petrovický.

Jeho svěřenkyně se třeba ještě mohou těšit na atletický sedmiboj nebo orientační běh. „Z basketbalových věcí máme v plánu jenom dvakrát týdně střelbu,“ dodal. Tímto stylem se bude pod Krkonošemi trénovat do 13. června, kdy hráčky odjedou na dovolenou. Hlavní blok přípravy v Trutnově odstartuje začátkem srpna.

Hráčky hradeckého Sokola trénují prakticky již dva týdny, ale pouze s torzem družstva. Přípravu vede kondiční trenér Vítězslav Perun společně s Tomášem Veselým a Janem Faltýnkem. Hlavní kouč Miroslav Volejník ve středu odletěl s národním týmem žen na přípravný turnaj do Španělska.

Do kádru A týmu patří řada juniorek, které se připravují na reprezentační akce. Některé dorostenky navíc dostaly volno po nedávném mistrovství republiky, kde obhájily zlaté medaile.

Jedinou posilou je zatím rozehrávačka Iveta Urbanová, která v uplynulých dvou letech působila ve Strakonicích.

(bog, kp)