Pouze hráčky Trutnova se z východočeských celků představí na domácí palubovce v rámci 14. kola Ženské basketbalové ligy. Pod Krkonošemi se představí brněnský Valosun.

SO 17.30: Kara Trutnov (5. místo, 21 bod) – Valosun KP Brno (7. místo, 19 bodů). Brněnský celek se v poslední době prezentuje skvostnými výsledky, které Kaře nahání starosti. Americké duo Spragueová a Fontenneteová společně s Mrhálkovou tvrdí muziku Valosunu a budou zřejmě největší hrozbou pro svěřenkyně Martina Petrovického. ,,Očekávám rychlé, agresivní utkání. Klíčem k úspěchu bude zastavit rychlý protiútok soupeře," říká kouč. Trutnovské hráčky budou tradičně spoléhat na zaplněnou halu. A doufají, že udělají jeden z výrazných kroků pro vstup mezi elitní šestici celků postupujících do nadstavbové skupiny A1.

NE 17.00: DSK Basketball (11. místo, 15 bodů) – Pliska Pardubice (12. místo, 14 bodů). Pardubické hráčky se po dvou totožných prohrách s giganty českého ženského basketbalu představí na palubovce daleko hratelnějšího týmu.

„Jasně, výkonnost USK či Imosu se nedá s Karlínem srovnávat. Nicméně nás před tímto, pro nás klíčovým, duelem postihla zranění. Do bojů nezasáhnou zkušené Kramperová s Habětínkovou. K dispozici nebudeme mít ani Duškovou. Při našem okleštěném kádru je každý výpadek citelně znát. Každopádně nic nevzdáváme předem, budeme bojovat. Pokusíme se Karlín zaskočit, ale bude to nesmírně náročné," tuší pardubický kouč Roman Chocholouš.

Právě Karlín měl být Studánce „nejbližším" v této sezoně. Má pouze o jednu výhru více, respektive vyhrál „už" dvakrát… V prvním vzájemném duelu však svého protivníka u něho doma zostudil.

„Unikl nám začátek. První poločas nám hrubě nevyšel a ve druhém už nebyla šance velké manko dohnat. To nesmíme v zítřejším utkání dopustit. Pokusíme se být Karlínu co nejdéle na dostřel. A v závěru se může stát všechno," přemítá Chocholouš.

NE 18.00: BLK VŠE Praha (6. místo, 20 bodů) – Sokol Hradec Králové (3. místo, 25 bodů). Lvice musely ve středu spolknout hořkou pilulku. Po prohře na Valosunu (79:64) vypadly z Českého poháru. A to po třetí čtvrtině o dva body vedly! ,,Absolutně jsme propadly v doskakování. Hned po zápase jsme si to snažily vyříkat. Možná dobře, že jsme tu facku dostaly teď. Snad nás to před těžkými zápasy v lize probudí a hlavně patřičně namotivuje ke zlepšení," doufá trenérka Romana Ptáčková.

První zkouška čeká její tým už zítra na palubovce BLK VŠE Praha. Hradec v prvním vzájemném duelu dominoval, zvítězil 91:69. ,,Teď nás ale čeká úplně jiný zápas. Soupeř se pod novým trenérem výkonnostně zvedl, navíc se posílil o Lenku Šípovou. Nebude to žádná sranda," upozorňuje Ptáčková. Pražanky jsou silné hlavně v doskocích. ,,Právě Šípová s Američankou Lowenthalovou jsou v této činnosti velmi dobré, při obranném doskoku totéž platí o Evě Horákové. Snad to zvládneme."