Hradecký tým se pokusí uloupit dva body v pražském Edenu (začátek v 17.00), kde hraje své domácí zápasy Slavia. Trutnov hostí outsidera z Ostravy (začátek v 18.00).

„Lvice" odehrají třetí utkání ve čtyřech dnech, což je náročná porce. Po nedělním semifinále a pondělním finále Českého poháru dnes vyběhnou na palubovku v Edenu.

„Mám v hlavě, že síly rozložím na více hráček. Takže si zahrají také holky, které byly na Final Four Českého poháru méně vytížené. Třetí místo už máme na devadesát devět procent jasné, tudíž nám o výsledek až tak nejde," řekla trenérka Romana Ptáčková.

Stejného soupeře jako před týdnem přivítají dnes v domácím prostředí basketbalistky trutnovské Kary. Čtvrtému celku tabulky se postaví tým Ostravy, s nímž se svěřenkyně kouče Rešetára potkaly také v posledním duelu základní skupiny Středoevropské ligy a družstvo ze Slezska deklasovaly 92:32.

Také ve středečním ligovém měření sil se očekává přesvědčivé vítězství Trutnova. Vždyť Ostrava je v tabulce předposlední, vyhrát dokázala z 19 duelů pouhé dva. Navíc Kara má před utkáním o motivaci postaráno. K jistotě čtvrtého místa po základní části nesmí zaváhat. Pak by totiž měla jistotu, že čtvrtfinále proti brněnskému Valosunu zahájí na své palubovce, před vlastním publikem. Dnes by měla nastoupit i Uhrová, která se vrací do týmu.