Tak nějak podle papírových předpokladů se nadále vyvíjí čtvrtfinálové série Ženské basketbalové ligy, v nichž mají své zastoupení východočeské kolektivy.

Již ve čtvrtek večer v nich navíc může být jasno o postupujících. Zatímco hradecké „lvice" by si konec série s pražskou Slavií přály, Trutnov se doma popere o možnost, zahrát si ještě jednou v hale brněnského Valosunu.

Čtvrtek 18.00: BK Kara Trutnov – Valosun KP Brno.

V úterý se hráčky Kary praly o mečbol, díky němuž by měly šanci ukončit dnes sérii doma. Nakonec je ale vše jinak. Valosun ve vlastním prostředí ani napodruhé nezaváhal, a tak budou trutnovské hráčky večer čelit vyřazení.

Brno třetí čtvrtfinálový duel vyhrálo po zásluze. Rozhodující náskok si vytvořilo už v začátku. „Nevyšel nám úvod jak v obraně, tak v útoku. Některé situace jsme špatně řešili, navíc to bylo provázané, že po chybě v obraně jsme vzápětí udělali i v útoku a soupeř nám odskočil," hořekoval nad nevydařenou první půlí kouč Trutnova Jozef Rešetár.

Přesto se Kara vrátila do utkání a ve 25. minutě Ostarellová snížila na rozdíl osmi bodů. Pak ale přišlo zranění Ovsíkové a po něm technická chyba pro trutnovského lodivoda. „Dostal jsem ji za to, že jsem se šel podívat k ležící hráčce, u které byli lékař a masér, i když na to mám nárok. I z této situace je vidět zvláštní přístup dvojice rozhodčích," zlobil se Rešetár na arbitry.

Ač jeho celek ještě v závěru snížil ztrátu na pouhé dva body, vyrovnat už nestihl. Přesto je v týmu velké odhodlání s vývojem série ještě něco udělat. Vždyť stačí vyhrát doma a pak už se v rozhodujícím pátém utkání může stát cokoliv. „Věřím, že sérii do Brna ještě vrátíme a že tam konečně budou pískat i tři rozhodčí. Myslím, že takovéto zápasy by měli pískat tři. Určitě by pak nedošlo k tomu, že jedeme domů se třemi zraněnými hráčkami," doplnil Jozef Rešetár.

Čtvrtek 16.30: BLK Slavia Praha – TJ Sokol Hradec Králové.

Nesmírně důležité vítězství (70:61) si v úterý připsaly „lvice" a ve čtvrtfinále se ujaly vedení 2:1. „Bylo to náročné utkání, ale naštěstí jsme se vzpamatovaly, dotáhly to šílené manko, které jsme měly, a nakonec i vyhrály," ulevilo se pivotce Kláře Pochobradské.

Hradecký tým třetí duel série nezačal vůbec dobře a v průběhu úvodní části prohrával už o 17 bodů. „Úvod byl katastrofální. Trochu to připomínalo první zápas, ale tenhle rozdíl byl ještě extrémnější. Popravdě nevím, co se s námi dělo. Vůbec jsme se nemohly zkoncentrovat, ani se chytnout nějakým košem. Naopak soupeřky co vystřelily, to daly, takže se hned dostaly na koně," vybavuje si podkošová hráčka „lvic" nevydařenou pasáž.

Co pak domácí tým nakoplo k obratu? „Bylo to jedno s druhým. Šlo o to se střelecky chytit a důležitá byla také obrana. Jakmile se nám podařilo Slavii několikrát ubránit, tak se nám zvedlo sebevědomí a v útoku nám to tam začalo padat," pronesla Pochobradská.

Hradecká pivotka byla s šestadvaceti body nejlepší střelkyní utkání. Klobouk dolů před tímto číslem! „Nepamatuji, že bych dala někdy více bodů. Jako svůj životní zápas bych ho však neoznačila, přesto patřil mezi důležité. Proto jsem ráda, že mi to tam padalo zrovna v duelu, v němž každý koš rozhodoval," řekla skromně.

Právě Pochobradská je jednou z hráček, která se musí podělit o práci zraněné kapitánky Hartigové pod košem. „S dalšími holkami si to dobře uvědomujeme. Míša odváděla spoustu práce jak v obraně, tak v útoku. Chybí nám, takže my ji musíme nahradit a snažit se o to víc," je si vědoma pětadvacetiletá hráčka.

Ve čtvrtek by hradecký tým chtěl dát Pražankám na jejich palubovce mat. „Nebudu říkat, jak to dopadne, ale určitě chceme vyhrát. Doufám, že jsme se poučily z předešlých zápasů, především ze začátku toho úterního, a nedovolíme další drama," uvedla odhodlaně na závěr Klára Pochobradská.

Hradec - Slavia 2:1Čtvrtfinále play off:
1. zápas – středa 25. března: Hradecké lvice – BLK Slavia Praha 85:65
2. zápas – neděle 29. března: BLK Slavia Praha – Hradecké lvice 80:67
3. zápas – úterý 31. března: Hradecké lvice – BLK Slavia Praha 70:61
4. zápas – čtvrtek 2. dubna, 16.30: BLK Slavia Praha – Hradecké lvice
Případně: 5. zápas – sobota 4. dubna, 16.00: Hradecké lvice – BLK Slavia Praha

Trutnov - Valosun 1:2Čtvrtfinále play off:
1. zápas – středa 25. března: Valosun – Kara Trutnov 82:71 pp
2. zápas – sobota 28. března: Kara Trutnov – Valosun Brno 78:66
3. zápas – úterý 31. března: Valosun Brno – Kara Trutnov 82:76
4. zápas – čtvrtek 2. dubna, 18.00: BK Kara Trutnov – Valosun KP Brno
Případně: 5. zápas – sobota 4. dubna, 16.00: Valosun Brno – Kara Trutnov