Ve středu vstoupily východočeské celky do nové sezony Ženské basketbalové ligy. Úspěšně si vedl pouze Trutnov, Hradec a Pardubice podle předpokladů nestačily na favority. Dnes a zítra je na programu 2. kolo.

SO 17.30: Kara Trutnov – VŠ Praha. Svěřenkyně trenéra Martina Petrovického si lepší start do nového ročníku snad ani nemohly přát. Na domácí palubovce ve středu vysoko přehrály mladoboleslavskou Slovanku (93:61) a pomalu si již brousí zuby na dalšího tradičního soka. Do sportovní haly při ZŠ Komenského dnes zavítají držitelky bronzových medailí z minulé sezony, hráčky VŠ Praha.

„Dva body jsou doma, máme dobré skóre, takže se vstupem do sezony a výsledkem jsme maximálně spokojení. Utkání bylo nervózní, což jsem čekal, ale paradoxně nervózněji působil soupeř, který když jede ven, nemá co ztratit," pochvaloval si po úvodním duelu kouč Petrovický, jehož vysoce potěšil výkon jeho týmu po celých 40 minut.

„Jsem rád, že se tým hrou bavil. Skvělý zápas odehrála Petra Záplatová," vyzdvihl trutnovský lodivod rozehrávačku a autorku 21 bodů.

Již dnes ale čeká jeho svěřenkyně další náročná bitva. Pod Krkonoše přijedou VŠ Praha a tomuto soupeři mají domácí hráčky co vracet. „Motivace by našemu týmu scházet neměla, vždyť nás právě tento soupeř na jaře připravil o medaile," dodal Petrovický, proč by věrní fandové Kary neměli dnes v podvečer zůstávat doma a naopak by měli přijít fandit trutnovským hráčkám.

SO 17.00: BK Imos Brno – Pliska Pardubice. Obtížnější soupeře nemohl na úvod soutěže „koupit" pardubický tým. Dvojzápas s mistrem i vicemistrem  chce oslabená  Studánka jenom odehrát. V prvním případě dostala lekci od ZVVZ USK Praha. Prohra 45:117 hovoří za vše.

„Trenér soupeře mě zaskočil tím, že po celou první čtvrtinu nechal na palubovce základní pětku. Přesto se jednalo o nejlepší desetiminutovku našeho družstva. Sice jsme inkasovali třicet sedm bodů, nicméně nastřílet mistrovi devatenáct bodů byl výborný počin. Pak už to bylo z naší střelbou horší. V dalších dvou kvartálech jsme přestávali proměňovat klasické střely a dali jen po pěti bodech. Na druhou stranu jsem protočil všechny hráčky. Premiéru si v ŽBL odbyla Žáková.  Komu se to poštěstí debutovat proti  týmu prošpikovaném reprezentantkami. Navíc zaznamenala čtyři body. Prohra je pro nás až krutá, ale soupeřkám padalo do koše téměř všechno," ohlédl se za vstupním zápasem pardubický kouč Roman Chocholouš.

Dnes jeho svěřenkyně čeká neméně těžký duel. Představí se u „lepšího" Brna.

„Zase mám v plánu vypustit na hřiště všechny hráčky. Jedem zápas odehrát a hlavně se nezranit. Nechci ale, aby to vyznělo tak, že je nám jedno,  o kolik prohrajeme. Úplně jedno nám to není, ovšem připomínám, že tyto dva zápasy nejsou pro nás měřítkem. Určitě si zkušenější hráčky jako Kramperovou pošetřím na důležitější zápasy," prozrazuje Roman Chocholouš.

NE 17.00: DSK Basketball – Sokol Hradec Králové. Lvice v letošní premiéře  podlehly v domácím prostředí favorizovanému Brnu 52:61. Devítibodový rozdíl by se mohl zdát přívětivý, přesto v trenérce Romaně Ptáčkové kolují smíšené pocity. ,,Nebyl to špatně odehraný zápas. Hlavně tedy v obranné činnosti. Střelecká produktivita však nebyla taková, jak bychom si představovaly," poznamenala. Hradec prohrál první čtvrtinu o jedenáct bodů, zbylé tři už byly naprosto vyrovnané. ,,Stále se opakuje stejný scénář. Nastoupily jsme s přílišným respektem. Je to škoda." Mistrovskou premiéru si v dresu lvic odbyla trutnovská posila Darina Mišurová. Zkušená rozehrávačka strávila na palubovce téměř třicet minut a zaznamenala pět bodů. ,,Přestože se bodově tolik neprosadila, odvedla kus práce," řekla Ptáčková na její adresu.

V neděli se její svěřenkyně představí na hřišti DSK Karlín, který zahájil sezonu porážkou na Valosunu (95:68). ,,Dlouho ale držel krok, takže nás nečeká nic jednoduchého. Musíme to zvládnout hlavně pod košem, kde se soupeř posílil," zdůraznila Ptáčková, která bude v Praze postrádat Čepelkovou a Seluckou, otazník visí nad startem Kuthanové (viróza).