Soutěžilo se v disciplínách kata, kumite a řízené kumite. Grand Prix Hradec Králové sloužila také jako nominační soutěž na mistrovství Evropy SKIEF, které se uskuteční příští rok v Řecku. Zahraniční výpravy byly tentokrát velmi silné a také početné.

close Grand Prix Hradec Králové. info Zdroj: SK Karate Spartak Hradec Králové zoom_in Grand Prix Hradec Králové. Ukrajinská reprezentace obsadila 254 startů, na tatami podávaly výborné výkony také výpravy Řecka, Slovinska či Polska. Nejvíce medailí nakonec posbíral tým z Ukrajiny, který získal 118 medailí, z toho 38 zlatých. Druhé místo v medailovém žebříčku obsadil tým Shotokan Karate Attfis a třetí příčka patřila reprezentaci Řecka. Domácí SK Karate Spartak Hradec Králové skončil čtvrtý.

Turnaj Grand Prix Hradec Králové je podporován statutárním městem Hradec Králové, Královéhradeckým krajem a svazem SKIF CZ. I díky této podpoře byl turnaj opět zorganizován k velké spokojenosti všech účastníků a zahraniční výpravy slíbily, že se v příštím roce do Hradce Králové vrátí ještě se silnějšími a početnějšími týmy.

Kamil Guzek a Lubomír Douděra