Do východočeské metropole se sjeli závodníci ze 70 klubů a ze sedmi zemí. Kromě závodníků České republiky se na turnaji v kongresovém centru Aldis představili karatisté z Polska, Slovenska, Lotyšska, Rumunska, Arménie a USA. V letošním roce bylo pro účastníky připraveno celkem sto kategorií. V nich se nakonec představilo přes tisíc soutěžících. Hradec Králové se tak stal prvním městem v České republice, které přivítalo takový počet sportovních karatistů při závodech World Karate Federation.

Ozdobou turnaje bylo několik předních českých reprezentantů a také polská reprezentantka Agnieszka Wolna či vítězka letošního US Open Američanka EmmaAndrews. Nejúspěšnějším klubem Grand Prix Hradec Králové 2007 se stala s velkým náskokem Kamura Ústí nad Labem, která do žebříčku serveru karaterec.com nasbírala celkem 462 bodů za 38 medailových umístění. Na druhém místě skončil další ústecký klub SU SKR a bronzovou příčku obsadil pořádající Karate Spartak Hradec Králové.

Závodníci východočeského týmu vybojovali 16 medailí a získali tak 186 bodů. Stejně jako v předchozích letech proběhl turnaj pod patronací a za podpory Magistrátu města Hradce Králové, který Grand Prix Hradec zařadil do série prestižních akcí Regina 2007. Zástupci magistrátu v čele s primátorem Otakarem Divíškem a předsedou sportovní komise rady města Janem Michálkem také přijali pozvání na předávání cen nejlepším závodníkům soutěže kata (technické sestavy).