A spolu s Tomášem Reichem (3. místo v kumite mužů nad 84 kg) a bronzovým kata týmem mužů se postarala o největší úspěch české výpravy.

Málem ve finále

Krejčová přitom byla jen krok od zlatého triumfu. S pozdější vítězkou Nortan Vanescovou z Nizozemska totiž svedla v semifinále vyrovnaný boj a v závěrečných sekundách prodloužení dva ze tří praporkových rozhodčích připsali královéhradecké závodnici vítězný bod, hlavní sudí však žádný nepřisoudil, a díky tomuto kontroverznímu verdiktu poslal do finále nizozemskou karatistku.

V boji o třetí místo hradecká karatistka porazila Katie Hurryovou z Anglie 3:1, a tím si zajistila místo na stupních vítězů.

Evropský šampionát 2010 vyhrála v medailovém žebříčku i v bodovém hodnocení serveru karaterec.com reprezentace Itálie, která získala čtyři zlaté, čtyři stříbrné a tři bronzové medaile. Česká výprava se třemi bronzy obsadila třináctou příčku.

Triumf v lize

Nebyl to však zdaleka první úspěch Radky Krejčové v letošním roce. Do Hradce Králové již dříve putovala další historicky významná trofej karate. Krejčová totiž vyhrála Středoevropskou ligu rovněž v kategorii kumite žen. Triumf byl o to prestižnější, že vítězem se stává pouze jeden závodník ze všech váhových kategorií.

Krejčová se stala historicky první českou závodnicí, která kategorii kumite v Central European Karate League vyhrála. Dařilo se jí především na turnajích v Polsku a na Slovensku, kde vybojovala zlaté medaile. Na druhém místě se tentokrát umístila polská karatistka Anna Fajkowská, bronz brala Slovenka Viktória Semaníková.

Středoevropská liga se skládá z pěti turnajů: v České republice, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku a Rakousku. Mezi tyto turnaje patří i Grand Prix Hradec Králové, která se již konala koncem dubna. (kg, ld)